POZDROWIENIA Z PAPUI NOWEJ GWINEI

Droga Księże Piotrze i drodzy Parafianie,
Bardzo serdecznie Was wszystkich pozdrawiam z Papui Nowej Gwinei.
Obecnie jestem w seminarium w Bomana, na przedmieściach stolicy Port Moresby.
Uczy się tutaj prawie 100 seminarzystów, 51 należy do różnych diecezji Papui Nowej Gwinei, a pozostali są ze zgromadzeń zakonnych.
Dojechałem tu 26 sierpnia. Przez tydzień miałem kwarantannę, a od dwóch dni mogę się już normalnie poruszać.
Jestem tu, aby prowadzić zajęcia z teologii dla dwóch roczników z trzech przedmiotów: mariologii (o Matce Bożej), traktat o łasce Bożej i z patrologii (o Ojcach Kościoła). W miniony piątek miałem już pierwsze wykłady. Mam tu być do pierwszego tygodnia listopada, a potem wrócę do swoich obowiązków w Rzymie.

Dzisiaj, tj. w sobotę 4 września miałem okazję uczestniczyć w pięknej uroczystości święceń diakonatu dwóch seminarzystów ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Pana Jezusa (sercanie) w miejscowości Gerehu.
Byłem tam z moim współbratem o. Zenonem Szabłowińskim, który jest w Papui już ponad 20 lat oraz z kilkoma klerykamiw werbistami.
Święceń udzielał pierwszy kardynał z Papui Nowej Gwinei John Ribat, który jest z tego samego zgromadzenia, co wyświęcani John i Benedict.
Uroczystość była pełna życia i radości.
Chcę się z Wami podzielić kilkoma zdjęciami, które ukazują radość i entuzjazm ludzi.
Tańce i śpiewy trwały przez kilka godzin po Mszy św.
Pamiętam o Was w modlitwie, a i Wam jestem wdzięczny za modlitwę za mnie.
Niech Bóg każdemu z Was obficie błogosławi.

o. Władysław Madziar, SVD