WIELKI TYDZIEŃ – ŚWIETE TRIDUUM PASCHALNE 2021

W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy i adoracja do godz. 21:00.

W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, czyli dwa posiłki lekkie i jeden do sytości. Nawiedzenie Pana Jezusa w Ciemnicy przez cały dzień. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. W zakrystii można zgłaszać także osoby, które nie korzystają z wizyty kapłana w pierwszy piątek. O godz. 15:00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Droga krzyżowa o 17:30, a po niej o 18:00 Liturgia Męki Pańskiej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja przez całą noc i dzień, aż do rozpoczęcia  Wigilii Paschalnej. O godz. 23:00 adoracji będzie przewodniczyła młodzież, o 24:00 droga krzyżowa poprowadzona przez mężczyzn, a potem adoracja rolami:
 od 1:00 Sołtystwo Dolne i Górne
 od 2:00 Rola Sadłowa
 od 3:00 Rola Ramsowa
 od 4:00 Rola Rusnakowa
 od 5:00 Rola Graczowa.
Strażaków bardzo proszę o zaciągnięcie honorowej warty przy Grobie Pańskim przez cały czas.

W Wielką Sobotę święcenie pokarmów będzie na zewnątrz kościoła przy schodach do zakrystii o godz. 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 i 13:00. Na poszczególne godziny zapraszam mieszkańców ról według takiej samej kolejności jak nocna adoracja.

Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20:00 od poświęcenia ognia na zewnątrz kościoła. Na liturgię przynosimy świece oraz wodę do poświecenia.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Rezurekcyjna o godz. 6:00.