Zawody piłkarskie w Nowym Targu

W sobotę, 9 lutego nasi najmłodsi ministranci, którzy zajęli I miejsce w Dekanalnym Turnieju Piłki Halowej wzięli udział w etapie rejonowym (odpowiednik powiatowych eliminacji) na Hali Sportowa „ARENA” – ZSTiP w Nowym Targu. W sumie na hali zagrało 8 drużyn – byli to zwycięzcy poszczególnych dekanatów. Ksiądz organizator Janusz Skorupa podkreślił, że wszystkie drużyny są zwycięzcami dekanalnych rozgrywek, a turniej wyłoni kolejnych zwyciezców do etapu diecezjalnego.

Pierwszy mecz zremisowaliśmy 0:0 z LSO Niedzicą. Drugi mecz rozegraliśmy z LSO Bukowina Tatrzańska, w tym przypadku też wynik był 0:0. Trzeci mecz wygraliśmy z drużyną z parafii Olcza 1:0 i tym samy wyszliśmy z grupy. W półfinale zagraliśmy z ministrantami ze Skawy, w którymi to zremisowaliśmy 0:0 – niestety wynik meczu musiał być ostatecznie rozstrzygnięty bramkami karnymi, w tym przypadku przegraliśmy jedną bramką i odpadliśmy z dalszych rozgrywek.
Etap rejonowy nie przewidywał gry o III miejsce.

Ministranci reprezentujący dekanat Jabłonka i naszą parafię z kategorii MINISTRANT:
1. Maciej Kowalik
2. Bartłomiej Bombol