ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD KSIĘDZA WŁADYSŁAWA

Drogi Ks. Piotrze i drodzy Parafianie,

Na zbliżające się Święta Wielkanocne chcę Wam złożyć moje najserdeczniejsze życzenia.

Zmartwychwstały Chrystus przychodząc do swoich Apostołów, przynosi im zawsze dar pokoju. I my, którzy żyjemy w sytuacjach lęku, zmęczenia, rozczarowania i niepewności, bardzo potrzebujemy tego daru.

Oby Zmartwychwstały Chrystus, który obdarzał pokojem zalęknionych Apostołów, wniósł i do naszych niespokojnych serc prawdziwy pokój i był dla nas umocnieniem w chwilach pełnych niepewności i smutku. Oby przeżywanie Wielkanocy w gronie najbliższych wniosło w nasze życie promienie nadziei, radości i upragnionego pokoju.

P.S.
Dziękuję każdemu z Was za ciągłą pamięć i jakiekolwiek wsparcie; przede wszystkim jestem wdzięczny za każde westchnienie na modlitwie.

Dzięki Bogu jestem zdrowy i staram się kontynuować moje obowiązki w Domu Słowa Bożego w Rzymie. Jestem tu odpowiedzialny za dom, w którym mieszka ponad 60 werbistów z ponad 20 krajów świata. Obecnie 26 z nich to księża – studenci, którzy przyjechali tu na dwa czy trzy lata by robić specjalizacje aby potem kształcić przyszłych misjonarzy i kapłanów w ich krajach. Ponad 30 księży i braci to zarząd całego Zgromadzenia werbistów, które liczy blisko 6000 kapłanów i braci w około 80 krajach świata.

Moje zajęcia są dość urozmaicone; od załatwiania przeróżnych dokumentów potrzebnych do pobytu we Włoszech, przez pomoc chorym współbraciom, do zajmowania się werbistami, którzy są pierwszy raz w Rzymie. Jest to po prostu administracja dużego domu i dużej grupy ludzi.

Na szczęście i przede wszystkim jestem księdzem, i wykorzystuję okazje by prowadzić posługę kapłańską. To daje mi radość i spełnienie. Bardzo mnie cieszy, kiedy ludzie szukają bliskości z Bogiem i kiedy ja mogę być w tym pomocny. Wydaje mi się, że jest to zresztą zadanie każdego z nas, abyśmy byli pomocą dla innych w ich odnajdywaniu Boga i byśmy sobie wzajemnie pomagali na drodze życia, także na drodze życia duchowego. Na pewno będzie nam łatwiej przetrwać chwile prób i cierpień, jeśli będziemy blisko jeden drugiego.

Życzę każdemu z Was błogosławieństwa Bożego i Jego mocy w każdej chwili życia.

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

o. Władek