15 marca 2020

3 Niedziela Wielkiego Postu

1. Stowarzyszenie Hospicyjne „Bądźmy razem” wraz z rodzicami chorej Marysi dziękuje za ofiary złożone tydzień temu na jej leczenie. Zebrano 2.359 zł i 3 euro. Bóg zapłać za Waszą hojność. Gdyby ktoś chciał dalej wspierać działalność Stowarzyszenia, to przy wyjściu z kościoła można zabrać ulotki z informacją.
  2. Na działalność misyjną polskich misjonarzy w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 1.160 zł. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Do końca roku można też wspierać dzieła misyjne, wysyłając SMS na numer podany na plakacie (72032) o treści „Misje”.
  3.  Składam serdeczne podziękowania naszym strażakom za ich spontaniczną akcję uporządkowania drogi dojazdowej do parkingów i cmentarza ze śladów zimowego odśnieżania.
  4. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zrobiły i przekazały koszyczki, które można zabrać sprzed ołtarza świętej Rodziny. Dobrowolna ofiara złożona przy tej okazji będzie przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  5. W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne Caritas.
  6. Głosowanie na członków do Rady Parafialnej, które mieliśmy dziś przeprowadzić, odbędzie się drogą mailową (parafia@zubrzycadolna.pl) lub przez messengera parafialnego. Swój głos można przesyłać do wtorku włącznie. Pierwsze spotkanie nowej Rady nastąpi po zakończeniu tej wyjątkowej sytuacji.
  7. W związku z dekretem księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, w którym apeluje do wiernych, aby pozostali w domach, korzystając z udzielonej dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej, pragnę poinformować, że Msze święte w naszym kościele dziś i w przyszłą niedzielę będą odprawione tak jak zawsze, czyli o godz. 900 i 1200 .
    Jednak usilnie Was proszę o podporządkowanie się rozporządzeniu Ministra Zdrowia, które określa, że zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz kościoła łącznie nie może być więcej niż 50 osób.
    Z tego powodu odwołujemy drogę krzyżową dziś po Mszy świętej o 900 i Gorzkie żale o 1700 oraz drogę krzyżową najbliższy piątek. Powyższe ograniczenia obowiązują do 29 marca br. o ile nie zostaną przedłużone. Zachęcam serdecznie, aby w gronie rodzinnym wspólnie odprawiać te nabożeństwa.
    Pragnę poinformować, że jeśli tylko warunki techniczne na to pozwolą, odbędzie się transmisja Mszy świętej z naszego kościoła przez stronę Facebook-ową naszej parafii. Będzie ona dostępna także dla tych, którzy nie mają swojego profilu na FB. Bardzo proszę, aby sobie wzajemnie przekazywać tę informację.
    Informacja o transmisjach Mszy świętych w radiu i telewizji oraz Internecie będzie można znaleźć na naszej stronie parafialnej.
  8. Spełniając prośbę naszego Metropolity postanowiłem, że w ciągu tego tygodnia kościół będzie otwarty na indywidualną modlitwę w następującym czasie: w poniedziałek, wtorek i  środę od Mszy porannej do godz. 1200, natomiast w czwartek, piątek i sobotę od godz. 1400 do Mszy świętej o 1700. W tym czasie, 15 minut przed całą godziną, istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi. Postarajmy się wykorzystać tę okazję, ponieważ nie wiadomo jak dalej rozwinie się sytuacja i czy będzie możliwość zorganizowania spowiedzi parafialnej w czasie rekolekcji. Dodatkowo w sobotę pół godziny przed Mszą świętą zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament do cichej adoracji.
  9. Zachęcam również, abyśmy całą parafią o 2100, czyli w godzinie Apelu Jasnogórskiego, łączyli się duchowo we wspólnej modlitwie w naszych domach. Będzie nam o tym przypominał głos dzwonów.
  10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom od numeru 1 do 10.
  11. W liturgii kościoła w czwartek obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Będziemy się w tym dniu modlić w intencji solenizantek i solenizantów, a także za ojców naszej parafii. Natomiast na Mszę świętą o 1700 – ze względu na panującą sytuację – zapraszam tylko imienników św. Józefa.
    • Pon, Wt, Śr : 700
    • Czw, Pt, Sob : 1700