2 sierpnia 2020

18. Niedziela Zwykła

 1. Ksiądz Proboszcz wyruszył dziś rano na Góralską Pielgrzymkę Rowerową z Zakopanego na Hel. Obiecał modlitwę za swoich parafian i również liczy na duchowe wsparcie w czasie drogi. W związku z jego nieobecnością prosił, aby wszelkie sprawy kancelaryjne, które mogą poczekać, odłożyć do czasu jego powrotu 12 sierpnia.
 2. Ofiara zebrana w ubiegłą niedzielę podczas błogosławieństwa pojazdów z okazji św. Krzysztofa – patrona kierowców, wyniosła 3.140 zł i w całości zostanie przekazana na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji „1 grosz za 1 kilometr”. Serdeczne Bóg zapłać za chojność.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy :
  • we wtorek (4.06) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana;
  • w czwartek (6.08) święto Przemienienia Pańskiego, odpust w Jabłonce;
  • w sobotę (10.08) wspomnienie św. Dominika, kapłana.
 4. W tym tygodniu przypada 1. piątek miesiąca – okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godz. 1700. Pierwszopiątkowe odwiedziny chorych od godz. 900. Zgłoszenia lub potwierdzenia wizyty kapłana u chorego proszę zapisywać u pana kościelnego lub telefonicznie u kierowcy pana Józefa Piekarczyka (numer telefonu 504-462-705).
 5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Troskę o naszą świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom od numeru 211 do 220.
 6. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym można przeczytać m. in. na temat tzw. „rozwodów kościelnych” – czy takowe istnieją i czy Kościół odchodzi od nauki o nierozerwalności małżeństwa. Serdecznie zachęcam do nabycia i lektury.
 7. Msze Święte w tym tygodniu będą:
  • Pon, Wt, Śr : 700
  • Czw, Pt, Sob : 1800
  • Ndz : 900 i 1200
 8. Zapowiedzi przedślubne. Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się następujące osoby:
  • Tomasz Obyrtał, kawaler, s. Stanisława i Danuty, zam. Zubrzyca Górna
  • Izabela Kowalczyk, panna, c. Andrzeja i Katarzyny, zam. Zubrzyca Górna

  Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.