Dzienne archiwum: 3 maja 2026

3 maja 2026

5. Niedziela Wielkanocna

Msze Święte w tym tygodniu będą:

  • poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota   1800 
  • niedziela – 900 1200

Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w tygodniu są odprawiane po Mszy świętej o 18:00, a w niedzielę po Mszy o 12:00. Serdecznie zachęcam także do tradycyjnego śpiewania majówek przy kapliczkach.

W liturgii Kościoła obchodzimy:

  • poniedziałek (4.05) – wspomnienie św. Floriana, męczennika
    patrona strażaków i miasta Krakowa
  • wtorek (5.05) – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
    patrona nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej
  • środa (6.05) – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  • piątek (8.05) – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika,
    głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej przez cały maj będzie po Mszy świętej wraz z nabożeństwem majowym.

W pierwszy czwartek miesiąca Godzina Święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu do cichej adoracji od 17:00.

Zmiana tajemnic Różańca świętego dziś po Mszy świętej o 9:00. Zapraszamy nowe osoby do włączenia się do Róż Różańcowych naszej parafii, a także do Róży Rodziców modlących się za swoje dzieci.

Pielgrzymka Róż Różańcowych na Jasną Górę z okazji 200. rocznicy powstania Żywego Różańca będzie w sobotę 6 czerwca. Informacje i zapisy u zelatorów.

Apostolat Margarteka zaprasza nowe osoby do włączenia się do modlitwy za kapłanów. Darem modlitwy chcemy w tym roku szczególnie obdarować o. Jana Wicharego, który w czasie naszego odpustu parafialnego będzie świętował 50.  rocznicę swoich święceń kapłańskich. Chętni mogą się zgłaszać do Renaty Komperada lub Anny Bosak.

Dzieci z klasy trzeciej będą miały swoją pierwszą spowiedź w najbliższy piątek. Rozpocznie się ona nabożeństwem pokutnym o 16:00. Natomiast dziś po Mszy o 10:00 kolejna próba śpiewu, a jutro druga godzina religii w salce o 16:00.

Rodziców dzieci z klasy czwartej zapraszam na spotkanie w sprawie rocznicy I Komunii świętej w przyszłą po Mszy świętej o 9:00.

Kandydaci do Bierzmowania z klasy 6 będą mieli drugą godzinę religii w salce w czwartek po Mszy świętej i nabożeństwie majowym.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła, a rodzicom dzieci z klasy drugiej za wyczyszczenie kostki wokół kościoła. Troskę o naszą świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 180a, 181, 183a, 184, 186, 187a, 187b, 189, 190a i 192.

Dziękuję za ofiary złożone dziś z okazji niedzieli finansowej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dla dorosłych jest Gość Niedzielny, Historia Kościoła i Misyjne Drogi, a dla dzieci Promyczek Dobra, Staś i Mały Gość.

Orawskie nabożeństwo majowe z udziałem zespołów regionalnych pod hasłem: A my Cię, Maryjo, pieśnią błagamy będzie w przyszłą niedzielę o 14:00 przy kapliczce świętej Anny w Podwilku. Będzie to czas wspólnej modlitwy, śpiewu oraz spotkania z Maryją w klimacie orawskiej tradycji.

Rekolekcje Różaniec 33

Przed rozpoczęciem Jubileuszu dwusetlecia powstania Żywego Różańca proponowane jest przeżywanie rekolekcji „Różaniec 33”. Wydawnictwo sióstr loretanek przygotowało bogatą w treść propozycję przeżycia tych rekolekcji: „Różaniec 33 z bł. Pauliną Jaricot oraz bł. Ignacym Kłopotowskim”. Książkę można nabyć pod adresem: sklep.loretanki.pl.  Można też skorzystać z propozycji znajdującej się pod linkiem Rekolekcje_Rozaniec33