5. Niedziela Wielkanocna
Msze Święte w tym tygodniu będą:
- poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota – 1800
- niedziela – 900 i 1200
Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w tygodniu są odprawiane po Mszy świętej o 18:00, a w niedzielę po Mszy o 12:00. Serdecznie zachęcam także do tradycyjnego śpiewania majówek przy kapliczkach.
W liturgii Kościoła obchodzimy:
- poniedziałek (4.05) – wspomnienie św. Floriana, męczennika
patrona strażaków i miasta Krakowa - wtorek (5.05) – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
patrona nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej - środa (6.05) – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
- piątek (8.05) – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika,
głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.
Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej przez cały maj będzie po Mszy świętej wraz z nabożeństwem majowym.
W pierwszy czwartek miesiąca Godzina Święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu do cichej adoracji od 17:00.
Zmiana tajemnic Różańca świętego dziś po Mszy świętej o 9:00. Zapraszamy nowe osoby do włączenia się do Róż Różańcowych naszej parafii, a także do Róży Rodziców modlących się za swoje dzieci.
Pielgrzymka Róż Różańcowych na Jasną Górę z okazji 200. rocznicy powstania Żywego Różańca będzie w sobotę 6 czerwca. Informacje i zapisy u zelatorów.
Apostolat Margarteka zaprasza nowe osoby do włączenia się do modlitwy za kapłanów. Darem modlitwy chcemy w tym roku szczególnie obdarować o. Jana Wicharego, który w czasie naszego odpustu parafialnego będzie świętował 50. rocznicę swoich święceń kapłańskich. Chętni mogą się zgłaszać do Renaty Komperada lub Anny Bosak.
Dzieci z klasy trzeciej będą miały swoją pierwszą spowiedź w najbliższy piątek. Rozpocznie się ona nabożeństwem pokutnym o 16:00. Natomiast dziś po Mszy o 10:00 kolejna próba śpiewu, a jutro druga godzina religii w salce o 16:00.
Rodziców dzieci z klasy czwartej zapraszam na spotkanie w sprawie rocznicy I Komunii świętej w przyszłą po Mszy świętej o 9:00.
Kandydaci do Bierzmowania z klasy 6 będą mieli drugą godzinę religii w salce w czwartek po Mszy świętej i nabożeństwie majowym.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła, a rodzicom dzieci z klasy drugiej za wyczyszczenie kostki wokół kościoła. Troskę o naszą świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 180a, 181, 183a, 184, 186, 187a, 187b, 189, 190a i 192.
Dziękuję za ofiary złożone dziś z okazji niedzieli finansowej.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dla dorosłych jest Gość Niedzielny, Historia Kościoła i Misyjne Drogi, a dla dzieci Promyczek Dobra, Staś i Mały Gość.
Orawskie nabożeństwo majowe z udziałem zespołów regionalnych pod hasłem: A my Cię, Maryjo, pieśnią błagamy będzie w przyszłą niedzielę o 14:00 przy kapliczce świętej Anny w Podwilku. Będzie to czas wspólnej modlitwy, śpiewu oraz spotkania z Maryją w klimacie orawskiej tradycji.
