5. Niedziela Wielkiego Postu
Msze Święte w tym tygodniu będą:
-
- poniedziałek, wtorek – 700
- środa – 1700
- czwartek – 1000 i 1800
- piątek – 800, 12 i 1800
- sobota – – 800 i 1800
- niedziela – 900 i 1200
Gościmy dzisiaj w naszej parafii pana Piotra Stawickiego z organizacji Open Doors, który podzieli się z nami świadectwem chrześcijan cierpiących z powodu wyznawanej wiary. Przy wyjściu z kościoła będzie można otrzymać bezpłatne materiały z historiami i intencjami modlitewnymi z prześladowanego Kościoła.
Kandydaci do Bierzmowania po Mszy świętej o 9:00 będą mieli spotkanie z panem Piotrem w salce przy zakrystii.
List episkopatu przeznaczony na dzisiejszą niedzielę można przeczytać na stronie internetowej.
Gorzkie Żale dziś o 16:00. Ojcu Tadeuszowi dziękujemy za wielkopostną posługę słowa podczas tego nabożeństwa.
Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do koszyka na ołtarzu Świętej Rodziny.
Baranki wielkanocne są jeszcze do nabycia w zakrystii.
Panie z Koła Gospodyń zapraszają dziś po Mszach świętych na kiermasz palm wielkanocnych.
W liturgii kościoła w środę obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten przeżywany jest jako Dzień Świętości Życia. Na Mszy świętej o 17:00 będzie można złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje są do zabrania przy figurze św. Antoniego i na stoliku z gazetami.
Dziękujemy mieszkańcom Sołtystwa Górnego i Dolnego za generalne sprzątanie kościoła oraz terenu wokół niego . Na ten tydzień troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 108a, 109, 110a, 126, 132a, 132b, 135, 135b, 135c i 135d.
Ze względu na prace konserwacyjne przy organach wyjście na chór jest tymczasowo zamknięte.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dla dorosłych są Gość Niedzielny, Gość Extra i Misyjne Drogi, a dla dzieci Staś i Mały Gość.
Rekolekcje parafialne rozpoczniemy w najbliższy czwartek. Poprowadzi je o. Maciej Guzik, karmelita z Krakowa. Uczniowie szkoły podstawowej przychodzą ze szkoły do kościoła pod opieką nauczycieli. O godz. 10:00 Msza święta, a pół godziny wcześniej nauka rekolekcyjna dla dzieci przedszkolnych i uczniów z klasy od 0 do 3. Natomiast klasy od 4 do 8 na swoją naukę zostaną po Mszy świętej. Po naukach rekolekcyjnych dzieci wracają do szkoły. Dla dorosłych Msza święta z kazaniem na rozpoczęcie rekolekcji o 18:00. Dla młodzieży nauka rekolekcyjna będzie w piątek i w sobotę po Mszy świętej.
Program rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej i ulotkach, które ministranci będą rozdawać po Mszy świętej. Składka w Niedzielę Palmową będzie wyrazem naszej wdzięczności dla rekolekcjonisty za wielkopostną posługę Słowa w naszej parafii i pomoc w duchowym przygotowaniu do świąt.
Msza święta dla chorych i starszych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia będzie w piątek o 12:00. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi. Rodzinę i sąsiadów proszę o pomoc w dotarciu do kościoła. Przedświąteczne odwiedziny chorych w domach będą w Wielki Piątek od 9:00. Osoby, które nie korzystają z posługi kapłana w pierwsze piątki można zgłaszać w zakrystii.
Parafialna spowiedź rekolekcyjna będzie w sobotę od 15:00 do 18:00. Natomiast spowiedź dla dzieci jest w środę bezpośrednio po lekcjach.
Procesja z palmami w Niedzielę Palmową rozpocznie się przed Mszą świętą o 12:00 na zewnątrz przy schodach do głównego wejścia. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to po raz kolejny w procesji pójdzie także osiołek. Dlatego wszystkie dzieci z palmami zapraszam na 12:00.
Kancelaria parafialna – ze względu na rekolekcje – będzie otwarta w tym tygodniu tylko w poniedziałek. W razie potrzeby można się umówić na inny termin.
Z okazji wywieszenia cennych zabytkowych zasłon wielkopostnych w kościele w Orawce w najbliższą sobotę o 16:00 odbędzie się Koncert-misterium Pasyjne poświęcony Matce Bożej Bolesnej w wykonaniu artystów z Krakowa.
Orawska Nocna Droga Krzyżowa do Ludźmierza wyruszy w sobotę z kościoła w Orawce. Rozpoczęcie Mszą świętą o 20:00. Powrót we własnym zakresie.
