24 październik 2021

30. Niedziela Zwykła

1. W liturgii Kościoła:
    • wtorek (26.10) – wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy;
    • czwartek (28.10) – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  2. Rozpoczynamy dziś Tydzień Misyjny pod hasłem Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy. W intencji misji i misjonarzy będziemy się modlić na nabożeństwie różańcowym dziś o godz. 16:00.
    • Pon, Wt, Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 i  1200
  4. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania w salce przy zakrystii będzie w najbliższy piątek (29.10). Klasa VI przychodzi na 16:00, a klasa VII na 17:00.
  5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: Jadwidze Lichosyt, Helenie i Weronice Kubacka, Janowi Brzegowemu, Beacie Brzegowy, Bronisławie Kubacka, Annie Zubrzyckiej i Władysławie Skóbel.  Na ten tydzień troskę o nasz kościół powierzamy rodzinom z następujących dziesięciu domów: 317d, 318a, 318b, 319, 320, 320a, 322, 323, 324 i 325.
  6. Na wypominki roczne i jednorazowe można składać w tym tygodniu codziennie od godz. 16:30 do 17:15 w salce przy zakrystii. Od 17:15 do Mszy świętej będzie okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, aby można było potem uzyskać odpusty za zmarłych. W związku z tym kancelaria parafialna w czwartek i w sobotę będzie czynna tylko pół godziny. Wypominki jednorazowe można zostawiać na kartkach. Natomiast wypominki roczne są wpisywane bezpośrednio do zeszytu na wybraną godzinę, przed którą będą odczytywane.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej został odwołany do wieczności śp. Eugeniusz Gruszka. Termin pogrzebu – ze względu na kwarantannę domową – jeszcze nie jest znany. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
  8. Orawski Orszak Świętych wyruszy w najbliższą sobotę (30.10) z parafii w Lipnicy Małej do parafii w Lipnicy Wielkiej. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału wszystkie dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Wystarczy przebrać się za swojego ulubionego błogosławionego lub świętego. Wymarsz z kościoła w Lipnicy Małej o godz. 16:00. Orszakowi będzie towarzyszył radosny śpiew, rozważanie radosnych tajemnic różańcowych oraz relikwie świętych. O godz. 19:00 rozpocznie się Bal Wszystkich Świętych w Domu Kultury w Lipnicy Wielkiej. Serdecznie zachęcam do udziału.
  9. Dzisiejszy Gość Niedzielny przypomina postać papieża Jana Pawła I, którego beatyfikację zaplanowano na przyszły rok. Dla dzieci jest miesięcznik Staś i nowy numer Małego Gościa oraz karteczki Ziarno z dzisiejszą Ewangelią i ciekawymi zadaniami. Zachęcam do lektury.
  10. Zapowiedzi przedślubne (Zapowiedź 3)
    Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się:
    Radosław CURYŁO – Parafia NMP Królowej Polski w Mędrzechowie
    Monika KUBACKA – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej
    Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.