25 kwietnia 2021

4. Niedziela Wielkanocna

 1. Niedziela Dobrego Pasterza, którą dziś przeżywamy, jest równocześnie Światowym Dniem Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Dziś także święto św. Marka Ewangelisty. Pamiętajmy w swoich modlitwach o naszym metropolicie arcybiskupie Marku Jędraszewskim w dniu jego imienin.
 2. W liturgii Kościoła:
  • w środę (28.04) – wspomnienie bł. Hanny Chrzanowskiej;
  • w czwartek (29.04) – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy;
  • w sobotę (1.05) – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika;
  • w niedzielę (2.05) – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
 3. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny rozpoczniemy w piątek (30.04) po Mszy świętej o godz. 1800 procesją wokół kościoła. Nabożeństwa w tygodniu będą odprawiane po Mszy świętej o godz. 1800, a w niedzielę po  Mszy o 1200. Serdecznie także zachęcam do tradycyjnego śpiewania majówek przy kapliczkach. Proszę o informacje, o której godzinie odbywają się takie nabożeństwa, abym mógł się z Wami pomodlić i Was pobłogosławić. Dzieci uczestniczące w majówkach – w kościele lub przy kapliczkach – będą otrzymywały codziennie karteczki z modlitwą do przyklejenia na specjalną planszę.
 4. Kandydatów do Bierzmowania zapraszam w najbliższy piątek i sobotę na indywidualne rozmowy według harmonogramu, który zostanie przesłany przez szkolną pocztę Librus.
 5. Rodziców kandydatów do Bierzmowania oraz dzieci komunijnych i z klasy drugiej zapraszam na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 900.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Grażynie Knapczyk, Barbarze Holla, Klaudii Caja, Katarzynie Kowalczyk i Agnieszce Holla. Na ten tydzień prosimy mieszkańców z następujących dziesięciu domów: 148, 148a, 149, 150, 106a, 150a, 151, 151a, 152 i 152a. W następnym tygodniu zapraszamy mieszkańców z numerów: 153, 155, 156, 157, 158, 158a, 158b, 159, 160 i 160a.
 7. Za tydzień niedziela finansowa i składka na inwestycje parafialne.
 8. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Emila Kowalika. Wieczny odpoczynek  racz mu dać Panie…
 9. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym można przeczytać tekst porównujący stosowane obecnie szczepionki przeciwko koronawirusowi pod kątem ich skuteczności i skutków ubocznych. Warty uwagi jest również artykuł na temat kierownictwa duchowego w życiu religijnym. Dla dzieci jest Ziarno z dzisiejszej niedzieli oraz nowy numer Małego Gościa, a w nim obraz św. Józefa.
 10. Dewocjonalia, które uległy zniszczeniu (poświęcone różańce, medaliki itp.) i nie wiadomo, co z nimi zrobić, można do przyszłej niedzieli przynosić do zakrystii.
 11. Pozostawiane w kościele rzeczy (parasole, nakrycia głowy, torebki itp.) – jeśli w najbliższym czasie nikt się po nie nie zgłosi – zostaną zutylizowane.
 12. Msze Święte w tym tygodniu będą:
  • Pon, Wt : 700
  • Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
  • Ndz : 900 i 1200
 13. Zapowiedzi Przedślubne -1
  Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się

      • Szymon KONIK – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej
      • Patrycja ZGAMA – Parafia Przemienienia Pańskiego w Jabłonce

     Zapowiedź 3

    —————————————————————————————————-

      • Bartłomiej KALATA – Parafia św. Wojciecha BM w Zaskalu
      • Halina SKOCZYK – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej

     Zapowiedź 2

    —————————————————————————————————-

     • Adrian BUGAJSKI – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej
     • Lucyna KOLKOWICZ – Parafia Przemienienia Pańskiego w Jabłonce

    Zapowiedź 1

    

  Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.

 14. Rada Sołecka pragnie podziękować strażakom za pomysł i przeprowadzenie akcji likwidacji wysypiska śmieci na granicy z Podwilkiem, a paniom z Koła Gospodyń za przygotowanie poczęstunku dla strażaków. Rada przypomina, że każdy rodzaj śmieci można oddawać w poniedziałki w godz. od 9:00 do 14:00 do Punktu (PSZOK) przy Oczyszczalni Ścieków w Zubrzycy Dolnej.
 15. Koło Łowieckie „RYŚ” Jabłonka zwraca się do rolników z prośbą o pomoc i współpracę w celu ograniczenia szkód w uprawach rolnych wyrządzanych przez dziką zwierzynę. Szczegółowe informacje na ten temat są na tablicy z ogłoszeniami.