27 czerwca 2021

13. Niedziela Zwykła

 1. Na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej będzie przed kościołem zbiórka do puszek dzisiaj po Mszach świętych.
 2. W liturgii Kościoła:
  • poniedziałek (28.06) – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
  • wtorek (29.06) – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła; składka w tym dniu przeznaczona jest na działalność Stolicy Apostolskiej tzw. „świętopietrze”;
  • środa (30.06) – wspomnienie świętych pierwszych męczenników Kościoła Rzymskiego;
  • czwartek (1.07) – wspomnienie św. Ottona, biskupa;
  • sobota (3.07) – święto św. Tomasza Apostoła; dzień imienin ks. Tomasza Worka, pamiętajmy o nim w naszej modlitwie; o godz. 1800 będzie Msza święta w jego intencji.
 3. Ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z Nowenną do Matki Bożej Szkaplerznej odprawimy w środę po Mszy o 1800.
 4. Okazja do spowiedzi przed 1. piątkiem miesiąca będzie w czwartek i w piątek od 1700. Odwiedziny chorych w domu w piątek od godz. 900. Można także zgłaszać dodatkowo osoby, które chciałyby skorzystać ze spowiedzi w związku ze zbliżającym się odpustem.
 5. Pielgrzymka na Rusinową Polanę z okazji 160. rocznicy objawień Matki Bożej odbędzie się w sobotę 3 lipca. Szczegóły na plakacie. Dla pierwszych 20 pielgrzymów w zakrystii są do odebrania okolicznościowe medaliki.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Lucynie i Joannie Joniak, Mariannie Kowalik, Jadwidze i Magdalenie Kąś oraz Ewie Pawlak, natomiast Irenie Cieluch, Wiolecie Kubasek, Małgorzacie Płaciak i Jadwidze Kott za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o kościół powierzamy rodzinom z następujących dziesięciu domów: 207, 208, 208a, 209, 209a, 210, 210a, 211, 211a i 212. W następnym tygodniu zapraszamy mieszkańców z numerów: 212a, 212b, 212c, 213, 213a, 214, 215, 216, 216a i 217.
 7. Za tydzień niedziela finansowa i składka na nasze inwestycje parafialne. Na jutro natomiast zaplanowane jest rozpoczęcie prac przy budowie podjazdu dla niepełnosprawnych. W związku z tym  boczne wyjście z kościoła będzie nieczynne.
 8. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym między innymi historia relikwii świętych Piotra i Pawła, a także początek wakacyjnego cyklu o miejscach, w których polscy świeci i błogosławieni odchodzili do nieba. Dla dzieci jest jeszcze lipcowy numer Stasia i wakacyjny Mały Gość z naklejką na rower oraz ostatnie Ziarno. Zachęcam do lektury.
 9. Wójt Gminy Jabłonka informuje, że zbiórka odpadów wielkogabarytowych i zużytych opon zostanie przeprowadzona we wtorek (29.06) do godz. 900 na placu obok Remizy OSP w Zubrzycy Dolnej.
 10. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego prze Firmę Green Office będzie od jutra do środy (30.06) do godz. 1000 na placu betonowym obok domu państwa Wierzbiaków. Dochód z tej akcji pozwoli na wsparcie polskich misjonarzy pracujących w Zambii, Kamerunie i Kenii oraz naszych rodaków, którzy pozostali na Wschodzie (Ukraina, Białoruś i Kazachstan). Można też wpłacić symboliczną cegiełkę na konto. Ulotki z informacją, co można przekazać oraz numerem konta są do zabrania z tyłu kościoła.
 11. Salon optyczny Inter Optyk w Czarnym Dunajcu ul. Rynek 15 zaprasza na darmowe badanie wzroku w Galerii Handlowej Pana Steskala.
 12. Składam gratulacje naszym dziewczętom i chłopcom z młodzieżowej drużyny pożarniczej OSP Zubrzyca Dolna za wielki wysiłek włożony w ostatnim miesiącu w ćwiczenia oraz za zajęcie wysokich miejsc we wczorajszych Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Wieliczce. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza: dziewczęta – 8 miejsce, chłopcy 6 miejsce; Ochotnicza Straż Pożarna: dziewczęta – 4 miejsce, mężczyźni – 5 miejsce. W ich imieniu pragnę także podziękować Państwu Wierzbiakom za udostępnienie swojego ogrodu na rozstawienie sprzętu i przeprowadzenie ćwiczeń.
 13. Msze Święte w tym tygodniu będą:
  • Pon : 700
  • Wt, Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
  • Ndz : 900 i  1200
 14. Zapowiedzi Przedślubne
  Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się

   • Jakub DIURCZAK – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej
   • Alina UTRATA – Parafia św. Michała Archanioła w Zubrzycy Górnej

  Zapowiedź 3
  ———————————————————————————————————

   • Rafał WOJTYCZKO – Parafia NMP Matki Kościoła w Rdzawce
   • Kinga KULAWIAK – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej

  Zapowiedź 1

  Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.