31 październik 2021

31. Niedziela Zwykła

1. W liturgii Kościoła:
    • środa (3.11) – św. Marcina de Porres, zakonnika;
      św. Huberta, patrona myśliwych i leśników
    • czwartek (4.11) – św. Karola Boromeusza, biskupa.
  2. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą tak jak w każdą niedzielę, czyli o 9:00 i 12:00. Nieszpory za zmarłych i procesja na cmentarz o 15:00. Natomiast o godz. 18:00 młodzież przygotowująca się do Bierzmowania i bierzmowani poprowadzą na cmentarzu różaniec za zmarłych.
    • Pon : 900 i  1200
    • Wt : 700, 1600 i 1800
    • Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 i  1200
  4. W Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze święte zostaną odprawione o godzinie 7:00, 16:00 i 18:00.
  5. Policja zwraca się z prośbą, aby przyjeżdżając na cmentarz bezwzględnie korzystać z parkingów i nie zostawiać samochodów wzdłuż drogi krajowej, żeby nie utrudniać ruchu i nie stwarzać zagrożenia.
  6. Wypominki roczne i jednorazowe można jeszcze składać w tym tygodniu w zakrystii po Mszy świętej. Wypominki jednorazowe będą odczytywane podczas Mszy świętej w Modlitwie Wiernych.
  7. Odpust zupełny dla wiernych zmarłych – podobnie jak w roku ubiegłym – można uzyskać przez cały miesiąc listopad.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od 9:00. Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godz. 17:00.
  9. Intencje mszalne na przyszły rok zacznę przyjmować od środy (3.11) po Mszy świętej w salce przy zakrystii oraz w czwartek i w sobotę w kancelarii od 16:00 do 17:00. Będzie można zamówić – podobnie jak rok temu – tylko jedną intencję indywidualną i dowolną ilość intencji na Mszę świętą zbiorową.
  10. Za tydzień niedziela finansowa i składka na nasze inwestycje parafialne.
  11. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Józefowi Bohaczykowi, Joannie Gruszka, Józefowi Wykręt, Helenie Blaszkiewicz, Sylwii Kubacka, Emilii Mastela, Jadwidze Litwiak i Danucie Martyniak oraz za dołożenie się do ofiary na kwiaty Eugeniuszowi Wykręt, Małgorzacie Zubrzyckiej, Irenie Kulak i Wilmie Martyniak. Na ten tydzień troskę o nasz kościół powierzamy rodzinom z następujących domów: 327, 327a, 328, 329, 330, 330a, 331, 332, 337, 340, 341 i 342. Dziękuje również wszystkim, którzy zadbali o porządek na grobach swoich zmarłych, a strażakom za uprzątnięcie drogi na cmentarz.
  12. Ojciec Władysław Madziar przesyła pozdrowienia z Papui Nowej Gwinei, gdzie przez ostatnie miesiące prowadził wykłady i egzaminy dla kleryków. Na stronie parafialnej kilka zdjęć z tamtych stron.
  13. Dzisiejszy Gość Niedzielny przypomina nam, że chrześcijańskie myślenie o umieraniu powinno być w rzeczywistości myśleniem o niebie. Dla dzieci jest Staś, Mały Gość i nowy numer miesięcznika Promyczek Dobra oraz karteczki Ziarno z dzisiejszą Ewangelią. Zachęcam do lektury.
  14. Zapowiedzi przedślubne (Zapowiedź 2)
    Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się:
    Radosław CURYŁO – Parafia NMP Królowej Polski w Mędrzechowie
    Monika KUBACKA – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej
    Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.