5 lipca 2020

14 Niedziela Zwykła

 1. Dziś w Sanktuarium Maryjnym w Ludźmierzu pielgrzymka ludzi chorych i w podeszłym wieku. Od 1400 okazja do spowiedzi, a o 1530 Msza święta z obrzędem namaszczenia chorych.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy :
  • w poniedziałek (6.07) wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; święto patronalne Apostolstwa Chorych
  • w środę (8.07) wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera;
  • w sobotę (11.07) święto św. Benedykta, opata – patrona Europy.
 3. Na półce z gazetami jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m. in. kolejny wakacyjny reportaż na temat sanktuariów maryjnych w Polsce.
 4. Ministrantów, lektorów i dziewczęta ze scholi zapraszam w poniedziałek (6.07) o godz. 1700 na wakacyjnego grilla w ogrodzie za budynkiem plebanii.
 5. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będzie od jutra do wtorku (7.07) do godz. 1400 na placu betonowym u państwa Wierzbiaków. Dochód z akcji pozwoli na wsparcie polskich misjonarzy pracujących w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii. Ulotki z informacją, co można przekazać, są do zabrania z tyłu kościoła.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom od numeru 171 do 180. Natomiast przygotowanie kościoła i otoczenia na odpust parafialny, który będzie po następnej niedzieli, powierzamy Roli Sadłowej.
 7. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary złożone dziś z okazji niedzieli finansowej. W ostatnim tygodniu zostało wymienione na zupełnie nowe nagłośnienie wewnątrz kościoła. Natomiast nagłośnienie zewnętrzne oraz w kaplicy pogrzebowej ma być dokończone jeszcze przed odpustem. Bardzo dziękuję za zamontowanie oświetlenia nad tabernakulum oraz nowych reflektorów w prezbiterium. Bóg zapłać za ufundowanie nowej sygnaturki przy drzwiach zakrystii. Stara sygnaturka będzie umieszczona w kaplicy pogrzebowej.
 8. Dziś przed kościołem – zgodnie z prośbą naszego Metropolity – będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień. Zebrane ofiary zostaną przekazane do Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
 9. Msze Święte w tym tygodniu będą:
  • Pon, Wt, Śr : 700
  • Czw, Pt, Sob : 1800
  • Ndz : 900 i 1200
 10. Zapowiedzi przedślubne. Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się następujące osoby:
  • Kamil Kozak, kawaler, s. Stanisława i Bożeny, zam. Zubrzyca Dolna
  • Łucja Pieronek, panna, c. Kazimierza i Danuty, zam. Zubrzyca Dolna

  Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.