5 września 2021

23. Niedziela Zwykła

 1. Dziś Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Łączymy się duchowo z naszymi pielgrzymami w modlitwie za rodziny naszej parafii.
 2. W liturgii Kościoła:
  • wtorek (7.09) – wspomnienie Melchiora Grodzieckiego,  prezbitera i męczennika;
  • środa (8.09) – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;
  • czwartek (9.09) – wspomnienie bł. Anieli Salawy i św. Piotra Klawewra.
 3. Pierwsze spotkanie nowej scholii będzie we środę (8.09) o godz. 1600 w salce przy zakrystii. Wszystkich zapisane osoby serdecznie zapraszamy!
 4. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 900, natomiast rodziców kandydatów do Bierzmowania po Mszy świętej o 1200.
 5. Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze na stadionie w Jabłonce zostały przeniesione z dzisiejszej niedzieli na przyszłą (12.09). O godz. 1200 startują najmłodsze dzieci z naszej miejscowości. Jeszcze raz zachęcam wszystkich, aby pojechać na te zawody i im pokibicować.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Annie Małysa, Katarzynie Omylak, Annie Belica, Marii, Milenie i Faustynie Kulawiak, Agnieszce Szczepańskiej, Karolinie i Amelii Zembol,, Annie Bałaś, Ewie i Dominikowi Bugara oraz Monice Małysa za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o nasz kościół powierzamy rodzinom z następujących dziesięciu domów: 275, 275a, 277, 277a, 277b, 278, 278a, 279, 279a i 280.
 7. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj z okazji niedzieli finansowej. Zbiórka do puszek na pomoc Afgańczykom, która miała się odbyć dzisiaj przy kościołach Archidiecezji Krakowskiej zostaje przeniesiona na przyszłą niedzielę.
 8. Misjonarz o. Paweł Kubiak, który gościł w ubiegłą niedzielę w naszej parafii bardzo dziękuje za serdecznie przyjęcie i złożone ofiary w kwocie 4.020 zł i 60 euro.
 9. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy między innymi reportaż na temat sytuacji na granicy Polski i Białorusi oraz artykuł o Kongresach Eucharystycznych. Natomiast w zakrystii jest do nabycia specjalne wydanie Gościa Extra o Prymasie Wyszyńskim i Matce Czackiej.
 10. Wczoraj zmarł śp. Jan Solawa. Pogrzeb we wtorek o 1400. Modlitwy w kaplicy dziś o 18:00 i w poniedziałek o 1700. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 11. Msze Święte w tym tygodniu będą:
  • Pon, Wt : 700
  • Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
  • Ndz : 900 i  1200
 12. Zapowiedzi Przedślubne
  Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się

   • Radosław GRÓBARCZYK – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej
   • Paulina SZLACHTA – Parafia św. Stefana w Lipnicy Małej

  Zapowiedź 3
  ———————————————————————————————————

   • Emiliano GRILLO – Parafia Dio Padre Misericordioso w Rzymie
   • Teresa KULAK – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej

  Zapowiedź 3

  Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.