6 czerwca 2021

10. Niedziela Zwykła

 1. Bardzo dziękuję za wielkie zaangażowanie w przygotowanie procesji Bożego Ciała: wyznaczonym rodzinom za wybudowanie pięknych ołtarzy,  wszystkim mieszkańcom za udekorowanie swoich domów i drogi wzdłuż trasy procesji, małym dzieciom za sypanie kwiatów i dzwonienie na dzwoneczkach, dzieciom komunijnym i rocznicowym za obecność w białych strojach, młodzieży bierzmowanej i paniom w strojach regionalnych za niesienie feretronów, strażakom za niesienie baldachimu i chorągwi oraz za zadbanie wraz z policją o nasze bezpieczeństwo na trasie procesji, ministrantom, lektorom i całej służbie kościelnej za troskę o liturgiczną oprawę uroczystości. Wszystkim dziękuję za pobożny udział w procesji zarówno w Boże Ciało jak i w czasie oktawy i zapraszam na kolejne dni. Na zakończenie oktawy święcenie ziół i kwiatów oraz rozdawanie słodyczy dla najmłodszych uczestników procesji. Dziękuję również rozebranie ołtarzy i uporządkowanie trasy po procesji. Piękne zdjęcia z naszej procesji – autorstwa p. Sylwii Penc z Krakowa – są do obejrzenia na naszej stronie internetowej.
 2. Składka na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji zebrana w Boże Ciało wyniosła 2.750 zł. Bóg zapłać za tę ofiarę jak również za ofiary składane dziś z okazji niedzieli finansowej.
 3. Wolontariusze Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu z Krakowa w ubiegłą niedzielę zebrali w naszej parafii 3.115 zł. Zebrane fundusze pomogą dzieciom i młodzieży z salezjańskiego oratorium w Kazembe w Zambii. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!
 4. Dziękuję za dwukrotne posprzątanie kościoła:  Monice Paholskiej, Marii Zaitz, Annie i Tomaszowi Zaitz, Dorocie Spórna, Jadwidze Bosak i Krystynie Grobarczyk. Na ten tydzień troskę o kościół powierzamy rodzinom z następujących dziesięciu domów: 182, 183, 183a, 184, 185, 187, 187a, 189, 190 i 190a. W następnym tygodniu zapraszamy mieszkańców z numerów: 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 198a i 199.
 5. W liturgii Kościoła:
  • poniedziałek (7.06)  – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka, prezbiterów i męczenników;
  • wtorek (8.06) – wspomnienie św. Jadwigi, królowej,odpust w Lipnicy Wielkiej Murowanicy;
  • środa (9.06) – wspomnienie św. Efrema, diakona i doktora Kościoła;
  • piątek (11.06) – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, odpust w Lipnicy Wielkiej; z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  • sobota (12.06) – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny;
  • niedziela (13.06) – wspomnienie św. Antoniego z Padwy,  prezbitera i doktora Koscioła, odpust w Zimnej Dziurze w Zubrzycy Górnej.
 6. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym można przeczytać miedzy innymi o tym, dlaczego wielu młodych odchodzi od Kościoła i co można zrobić, aby ich zatrzymać. Dla dzieci jest nowe Ziarno. Zachęcam do lektury.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stefana Kaczmarczyka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 8. Msze Święte w tym tygodniu będą:
  • Pon, Wt, Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
  • Ndz : 900 i  1200
 9. Zapowiedzi Przedślubne – Zapowiedź 1
  Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się

  • Tomasz KOWALCZYK – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej
  • Ewelina KUBACKA – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej

  Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.