Archiwum autora: Piotr Zioło

ŻYCZENIA OD OJCA WŁADYSŁAWA – WIELKANOC 2026

Kochani Rodacy,

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składam każdemu z Was najserdeczniejsze życzenia. Niech te Święta będą dla Was pełne pokoju i prawdziwie rodzinnej atmosfery; abyście mogli się cieszyć bliskością siebie nawzajem. I byście znowu zakosztowali, jak bardzo Bóg nas kocha, że nie wahał się dać Swojego Syna, by za nas umarł na krzyżu. Niech doświadczenie tej miłości będzie siłą i radością Waszego życia. Czytaj dalej

6 kwietnia 2026

Poniedziałek wielkanocny

Msze Święte w tym tygodniu będą:

  • Wtorek – 700
  • Środa, czwartek, piątek, sobota   1800 
  • Niedziela – 900 1200

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy na różny sposób zaangażowali się w przygotowanie naszej parafii i kościoła na przeżywanie Wielkiego Tygodnia, a szczególnie Triduum Paschalnego.

Mieszkańcom Sołtystwa Górnego i Dolnego wyrażam wdzięczność za posprzątanie i świąteczne udekorowanie kościoła oraz za ufundowanie kompletu nowych dywanów i wycieraczki. Za was i za waszych zmarłych będziemy się modlić w najbliższą środę podczas nowenny i Mszy świętej zbiorowej.

Strażakom dziękuję za pełnienie honorowej warty przy Grobie Pańskim i przygotowanie stołów na świecenie pokarmów oraz za niesienie baldachimu, chorągwi i figur na procesji rezurekcyjnej.

Serdecznie dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza za bardzo solidne i profesjonalne przygotowanie asyst na wszystkie celebracje Wielkiego Tygodnia. Dziękuję także dorosłym za zaangażowanie w czasie Triduum w czytania i obrzęd umycia nóg, a młodzieży i mężczyznom za poprowadzenie nocnej adoracji i drogi krzyżowej.

Bóg zapłać naszemu szafarzowi i kościelnemu za wszelką pomoc w tym świątecznym czasie, a organiście za wspaniałą oprawę muzyczną Wielkiego Tygodnia. Dziękuję także za budowę Ciemnicy i Grobu Pańskiego, a paniom z koła gospodyń za palmy dla służby liturgicznej i księży.

Moją wdzięczność pragnę wyrazić wszystkim, którzy wzięli udział w procesji rezurekcyjnej, a szczególnie dzieciom sypiącym kwiaty i ich rodzicom oraz  dziewczętom i paniom z Apostolatu Margaretka za niesienie feretronów w strojach regionalnych.

Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Kandydaci do Bierzmowania z klasy 6 będą mieli drugą godzinę religii w salce przy zakrystii w czwartek o 17:00. Natomiast wyjazdowy dzień skupienia dla wszystkich kandydatów jest planowany na wtorek 21 kwietnia.

Dzieci z klasy trzeciej przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej zapraszam w przyszłą niedzielę wraz z rodzicami i rodzicami chrzestnymi na Mszę świętą o godz. 9:00, podczas której będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Spotkanie scholii w najbliższy piątek o 17:00.

W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dla dorosłych jest Gość Niedzielny, a dla dzieci Promyczek Dobra, Staś i Mały Gość.

Troskę o kościół w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 137, 138a, 138c, 139a, 139b, 139c, 140, 141, 141a i 144a.

Świąteczne życzenia kieruje do nas o. Władysław: Kochani Rodacy, z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składam każdemu z Was najserdeczniejsze życzenia. Niech te Święta będą dla Was pełne pokoju i prawdziwie rodzinnej atmosfery; abyście mogli się cieszyć bliskością siebie nawzajem. I byście znowu zakosztowali, jak bardzo Bóg nas kocha, że nie wahał się dać Swojego Syna, by za nas umarł na krzyżu. Niech doświadczenie tej miłości będzie siłą i radością Waszego życia.

Całość listu i zdjęcia są na stronie internetowej i w gablotce z ogłoszeniami.

29 marca 2026

Niedziela Palmowa

Msze Święte w tym tygodniu będą:

  • Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek – 700
  • Wielka Środa  1800 
  • Wielki Czwartek  1800
  • Wigilia Paschalna – 2000
  • Niedziela – 600 1200

Składam serdeczne podziękowania o. Maciejowi Guzikowi za wygłoszone do nas rekolekcje wielkopostne. Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z tego świętego czasu refleksji i nawrócenia oraz przystąpili do sakramentu pojednania. Tradycyjnie dzisiejsza składka jest wyrazem naszej wdzięczności dla rekolekcjonisty za wielkopostną posługę Słowa w naszej parafii i pomoc w duchowym przygotowaniu do świąt.

Ojcze Macieju, niech Zmartwychwstały Jezus wynagrodzi Ci trud głoszenia Słowa Bożego obfitością swoich łask. Dziękujemy za przypomnienie nam wartości trzech wielkopostnych dróg jakimi są modlitwa, post i jałmużna. Bóg zapłać również za posługę w konfesjonale. Dziękujemy także za pomoc w opracowaniu nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej, naszej Patronki, którą co środę modlimy się już piąty rok. Obiecujemy modlitwę w Twojej intencji szczególnie w Wielki Czwartek w dzień ustanowienia sakramentu Kapłaństwa.

Plan Świętego Triduum Paschalnego

W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do symbolicznej „Ciemnicy” i adoracja do 21:00. Podczas tej Mszy świętej będziemy przeżywać liturgiczny obrzęd obmycia nóg, naśladujący gest Jezusa z Wieczernika. Potrzeba dwunastu mężczyzn do udziału w tym obrzędzie. Serdecznie zapraszam!

W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, czyli dwa posiłki lekkie i jeden do sytości. Nawiedzenie Pana Jezusa w „Ciemnicy” przez cały dzień.

Odwiedziny chorych od godz. 9:00. W zakrystii można zgłaszać dodatkowo osoby, które nie korzystają z wizyty kapłana w pierwszy piątek.

O 15:00 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Droga krzyżowa o 17:30, a po niej o 18:00 Liturgia Męki Pańskiej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja przez całą noc i dzień, aż do rozpoczęcia  Wigilii Paschalnej.

O 23:00 adoracji będzie przewodniczyła młodzież, o 24:00 drogę krzyżową poprowadzą mężczyźni, a potem adoracja rolami:

  • od 1:00 Sołtystwo Dolne i Górne
  • od 2:00 Rola Sadłowa
  • od 3:00 Rola Ramsowa
  • od 4:00 Rola Rusnakowa
  • od 5:00 Rola Graczowa.

Strażaków proszę o zaciągnięcie honorowej warty przy Grobie Pańskim.

W Wielką Sobotę święcenie pokarmów o 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00.

Pierwsza sobota przypada w kwietniu w Wielką Sobotę. Nie będzie wspólnego nabożeństwa. Zachęcam do odprawienia go indywidualnie.

Wigilia Paschalna rozpocznie się o 20:00 od poświęcenia ognia na zewnątrz kościoła. Na liturgię przynosimy świece oraz wodę do poświecenia we własnych naczyniach.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Rezurekcyjna o 6:00. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, a starsze dziewczęta i panie z Apostolatu Margaretka proszone są o niesienie feretronów.

Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie nieczynna.  W razie potrzeby można się umówić ma inny termin.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Na Wielki Tydzień troskę o kościół powierzamy mieszkańcom Sołtystwa Górnego i Dolnego. Dekorowanie kościoła po zakończeniu Liturgii Wigilii Paschalnej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dla dorosłych jest Gość Niedzielny, a dla dzieci Promyczek Dobra, Staś i Mały Gość. W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne.

W minioną niedzielę gościliśmy w naszej parafii przedstawiciela organizacji Open Doors. Pan Piotr dziękuje wszystkim za otwartość serca na duchowe potrzeby prześladowanych chrześcijan i dołączenie do wspólnoty 27 nowych partnerów modlitewnych.

Kolejnym etapem synodu, rozpoczętego w naszej archidiecezji, jest powstanie parafialnych grup synodalnych. Osoby zainteresowane włączeniem się do tego dzieła zapraszam do kontaktu.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zubrzycy Dolnej informuje, że od 1 do 3 kwietnia br. trwa uzupełniająca rekrutacja dzieci do oddziałów przedszkolnych na przyszły rok szkolny. Zasady rekrutacji i wniosek wraz z załącznikami znajdują się na stronie internetowej

22 marca 2026

5. Niedziela Wielkiego Postu

Msze Święte w tym tygodniu będą:

    • poniedziałek, wtorek  – 700 
    • środa   1700
    • czwartek   1000  i 1800
    • piątek – 800, 12  1800
    • sobota     – 800  1800
    • niedziela  –  900  i  1200

Gościmy dzisiaj w naszej parafii pana Piotra Stawickiego z organizacji Open Doors, który podzieli się z nami świadectwem chrześcijan cierpiących z powodu wyznawanej wiary. Przy wyjściu z kościoła będzie można otrzymać bezpłatne materiały z historiami i intencjami modlitewnymi z prześladowanego Kościoła.

Kandydaci do Bierzmowania po Mszy świętej o 9:00 będą mieli spotkanie z panem Piotrem w salce przy zakrystii.

List episkopatu przeznaczony na dzisiejszą niedzielę można przeczytać na stronie internetowej.

Gorzkie Żale dziś o 16:00. Ojcu Tadeuszowi dziękujemy za wielkopostną posługę słowa podczas tego nabożeństwa.

Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do koszyka na ołtarzu Świętej Rodziny.

Baranki wielkanocne są jeszcze do nabycia w zakrystii.

Panie z Koła Gospodyń zapraszają dziś po Mszach świętych na kiermasz palm wielkanocnych.

W liturgii kościoła w środę obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten przeżywany jest jako Dzień Świętości Życia. Na Mszy świętej o 17:00 będzie można złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje są do zabrania przy figurze św. Antoniego i na stoliku z gazetami.

Dziękujemy mieszkańcom Sołtystwa Górnego i Dolnego za generalne sprzątanie kościoła oraz terenu wokół niego . Na ten tydzień troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 108a, 109, 110a, 126, 132a, 132b, 135, 135b, 135c i 135d.

Ze względu na prace konserwacyjne przy organach wyjście na chór jest tymczasowo zamknięte.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dla dorosłych są Gość Niedzielny, Gość Extra i Misyjne Drogi, a dla dzieci StaśMały Gość.

Rekolekcje parafialne rozpoczniemy w najbliższy czwartek. Poprowadzi je o. Maciej Guzik, karmelita z Krakowa. Uczniowie szkoły podstawowej przychodzą ze szkoły do kościoła pod opieką nauczycieli. O godz. 10:00 Msza święta, a pół godziny wcześniej nauka rekolekcyjna dla dzieci przedszkolnych i uczniów z klasy od 0 do 3. Natomiast klasy od 4 do 8 na swoją naukę zostaną po Mszy świętej. Po naukach rekolekcyjnych dzieci wracają do szkoły. Dla dorosłych Msza święta z kazaniem na rozpoczęcie rekolekcji o 18:00. Dla młodzieży nauka rekolekcyjna będzie w piątek i w sobotę po Mszy świętej.

Program rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej i ulotkach, które ministranci będą rozdawać po Mszy świętej. Składka w Niedzielę Palmową będzie wyrazem naszej wdzięczności dla rekolekcjonisty za wielkopostną posługę Słowa w naszej parafii i pomoc w duchowym przygotowaniu do świąt.

Msza święta dla chorych i starszych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia będzie w piątek o 12:00. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi. Rodzinę i sąsiadów proszę o pomoc w dotarciu do kościoła. Przedświąteczne odwiedziny chorych w domach będą w Wielki Piątek od 9:00. Osoby, które nie korzystają z posługi kapłana w pierwsze piątki można zgłaszać w zakrystii.

Parafialna spowiedź rekolekcyjna będzie w sobotę od 15:00 do 18:00. Natomiast spowiedź dla dzieci jest w środę bezpośrednio po lekcjach.

Procesja z palmami w Niedzielę Palmową rozpocznie się przed Mszą świętą o 12:00 na zewnątrz przy schodach do głównego wejścia. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to po raz kolejny w procesji pójdzie także osiołek. Dlatego wszystkie dzieci z palmami zapraszam na 12:00.

Kancelaria parafialna – ze względu na rekolekcje – będzie  otwarta w tym tygodniu tylko w poniedziałek. W razie potrzeby można się umówić na inny termin.

Z okazji wywieszenia cennych zabytkowych zasłon wielkopostnych w kościele w Orawce w najbliższą sobotę o 16:00 odbędzie się Koncert-misterium Pasyjne poświęcony Matce Bożej Bolesnej w wykonaniu artystów z Krakowa.

Orawska Nocna Droga Krzyżowa do Ludźmierza wyruszy w sobotę z kościoła w Orawce. Rozpoczęcie Mszą świętą o 20:00. Powrót we własnym zakresie.

15 marca 2026

4. Niedziela Wielkiego Postu

Msze Święte w tym tygodniu będą:

    • poniedziałek, wtorek  – 700 
    • środa, czwartek   1700
    • piątek – 700 
    • sobota    1700
    • niedziela  –  900  i  1200

W liturgii kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

  • wtorek (17.03) – wspomnienie św. Patryka
  • środa (18.03) – wspomnienie w. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła
  • czwartek (19.03) – uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Klasa trzecia będzie miała drugą godzinę religii w poniedziałek o 16:00.

Kandydaci do Bierzmowania z klasy 7 mają drugą godzinę religii w czwartek o 16:00, a klasa 6 bezpośrednio po Mszy świętej. Natomiast w niedzielę po Mszy świętej o 9:00 wszyscy kandydaci mają w salce spotkanie z przedstawicielem organizacji Open Doors.

Z okazji uroczystości św. Józefa Oblubieńca NMP zapraszam wszystkich mężów, ojców i Józefów z naszej parafii na Mszę świętą sprawowaną w ich intencji w czwartek o 17:00.

Plenerową drogę krzyżową wzdłuż drogi za rzeką odprawimy w najbliższy piątek. Rozpoczniemy na Kulówce o 16:00. Potrzeba jeszcze kilka osób do czytania rozważań. Zapraszam po teksty do zakrystii. Msza święta w tym dniu zostanie odprawiona rano o 7:00. Na drogę krzyżową zabierzmy ze sobą lampiony albo świece z osłonkami. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy nabożeństwa i przywiezienie krzyża z kościoła.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 16:00.

Przygotowanie pieśni na Triduum Paschalne będziemy kontynuować także w przyszłą niedzielę. Próby zaczynają się przed Mszami świętymi od 8:20 i od 11:20.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego zostanie odprawione w piątek po  Mszy świętej porannej, sprawowanej w intencji zmarłych wypominanych w ciągu roku.

Orawska Nocna Droga Krzyżowa do Ludźmierza wyruszy w przyszłą sobotę z kościoła w Orawce. Rozpoczęcie Mszą świętą o 20:00. Udział mogą wziąć osoby pełnoletnie zdolne do przejścia w trudnych warunkach nocnych około 30 km. Powrót we własnym zakresie.

W przyszłą niedzielę na Mszach świętych pan Piotr Stawicki z organizacji Open Doors podzieli się z nami świadectwem chrześcijan cierpiących z powodu wyznawanej wiary. Przy wyjściu z kościoła będzie można otrzymać bezpłatne materiały z historiami i intencjami modlitewnymi z prześladowanego Kościoła.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in. o niedawno nawróconym, młodym, francuskim katoliku, który zginął w wyniku skatowania przez bojówkę komunistyczną. Dla dorosłych są jeszcze Gość ExtraMisyjne Drogi, a dla dzieci Staś, Promyczek Dobra Mały Gość.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Na ten tydzień troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Sołtystwa Górnego i Dolnego. Generalne sprzątanie kościoła na święta będzie w sobotę od 9:00.

Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do koszyka na ołtarzu Świętej Rodziny.

Baranki wielkanocne są do nabycia w zakrystii.

Panie z Koła Gospodyń zapraszają na kiermasz palm wielkanocnych w następną niedzielę po Mszach świętych.

Nasza parafia wzbogaciła się wczoraj o trzech nowych lektorów. Serdecznie gratulujemy Filipowi, Karolowi i Maksymilianowi oraz ich rodzicom i życzymy gorliwości i wytrwałości w służbie Bożej.

W Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbyła się wczoraj uroczysta inauguracja 2. Synodu Duszpasterskiego Archidiecezji Krakowskiej. Uczestniczyła w niej także delegacja z naszej parafii – Bóg zapłać. Z rąk księdza kardynała Grzegorza nasi przedstawiciele otrzymali egzemplarz dokumentu końcowego Synodu biskupów, który ma stanowić podstawę pracy w parafialnych zespołach synodalnych.

Rowerowa Pielgrzymka Orawska na Jasną Górę wyrusza 8 lipca br. Można zostać jej sponsorem. Logo firmy zostanie umieszczone na koszulkach 40 uczestników pielgrzymki i na stronach internetowych. Chętnych zapraszam do kontaktu.

Z naszej wspólnoty parafialnej minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Genowefę Oskwarek. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

8 marca 2026

3. Niedziela Wielkiego Postu

Msze Święte w tym tygodniu będą:

    • poniedziałek, wtorek  – 700 
    • środa, czwartek, piątek, sobota    1700
    • niedziela  –  900  i  1200

Dziś Dzień Kobiet. Z tej okazji okazujemy życzliwość i otaczamy modlitwą wszystkie kobiety i dziewczęta: nasze mamy, siostry, babcie, ciocie i kuzynki, żony i narzeczone, przyjaciółki i koleżanki. Warto dziś wspomnieć słowa św. Jana Pawła II, który pisał: Moralna siła kobiety, jej duchowa moc, wiąże się ze świadomością, że Bóg w jakiś szczególny sposób zawierza jej człowieka. I dodaje, że nasze czasy oczekują na objawienie się owego ››geniuszu‹‹ kobiety, który zabezpieczy wrażliwość na człowieka w każdej sytuacji: dlatego, że jest człowiekiem! I dlatego, że ››największa jest miłość‹‹. Świadomości tej moralnej siły, duchowej mocy i kobiecego geniuszu z serca Wam dziś życzymy.

Kandydaci do Bierzmowania z klasy 6 mają drugą godzinę religii w czwartek o 16:00.

Droga krzyżowa w Wielkim Poście jest odprawiana w piątek o 16:30 i w niedzielę po Mszy świętej o 9:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 16:00.

Plenerowa droga krzyżowa będzie w piątek za dwa tygodnie. Osoby, które chciałyby włączyć się w czytanie rozważań zapraszam po odbiór tekstów do zakrystii.

Orawska Nocna Droga Krzyżowa do Ludźmierza wyruszy w sobotę 28 marca, tradycyjnie w wigilię Niedzieli Palmowej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20 00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Orawce. Udział mogą wziąć osoby pełnoletnie zdolne do przejścia w trudnych warunkach nocnych około 30 km. Powrót z Ludźmierza we własnym zakresie.

Przygotowanie pieśni na Triduum Paschalne rozpoczniemy od przyszłej niedzieli. Serdecznie zapraszamy wraz z panem Michałem, aby przychodzić trochę wcześniej do kościoła. Próby będą przed Mszami świętymi od 8:20 i od 11:20.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Na ten tydzień troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 94a, 95a, 99, 99a, 101a, 102a, 104a, 106, 107b i 107c.

Generalne sprzątanie kościoła na święta wielkanocne przez mieszkańców Sołtystwa Górnego i Dolnego będzie w sobotę 21 marca od godz. 9:00.

Serdecznie dziękuję za ofiary złożone z okazji niedzieli finansowej. W lutym ofiara wyniosła 6.426,90 zł, a w marcu 7.013,50  zł.

Na misyjne dzieła Kościoła zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 1.651 zł.

Ofiary na utrzymanie cmentarza i terenu wokół kościoła można składać w podpisanych kopertach lub bezpośrednio zapisać do zeszytu w zakrystii.

Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do koszyka na ołtarzu Świętej Rodziny.

Baranki wielkanocne są do nabycia w zakrystii.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dla dorosłych jest Gość Niedzielny, Historia KościołaMisyjne Drogi, a dla dzieci Staś, Promyczek Dobra i Mały Gość.

Zaproszenie Metropolity na otwarcie synodu – czytaj

1 marca 2026

2. Niedziela Wielkiego Postu

Msze Święte w tym tygodniu będą:

    • poniedziałek, wtorek  – 700 
    • środa, czwartek, piątek, sobota    1700
    • niedziela  –  900  i  1200

Dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: Uczniowie-misjonarze pomagają misjom. Ofiarami do puszek możemy wesprzeć misyjne dzieła Kościoła i posługujących w różnych częściach świata polskich misjonarzy i misjonarki.

Dziś także Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w swoich modlitwach o ich męstwie i poświęceniu dla naszej Ojczyzny.

W liturgii Kościoła obchodzimy:

  • środa (4.03) – święto św. Kazimierza, patrona naszej archidiecezji
  • sobota (7.03) – wspomnienie świętych męczennic Perpetuy i Felicyty.

Zmiana tajemnic różańca dziś po Mszy świętej o 9:00.

Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Myślenic dziś o 16:15. Autobus będzie zabierał uczestników z przystanków, jadąc od  strony Zubrzycy Górnej.

Klasa trzecia będzie miała drugą godzinę religii w poniedziałek o 16:00.

Godzina Święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu do cichej adoracji będzie w pierwszy czwartek od 16:00.

Kancelaria parafialna w czwartek będzie nieczynna.

Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od 9:00.

Spowiedź z okazji pierwszego piątku i pierwszej soboty miesiąca będzie w czwartek od 16:00, a w piątek od 15:30. Dzieci i młodzież szkolna na spowiedź przychodzą w czwartek bezpośrednio po skończonych lekcjach.

Droga krzyżowa w Wielkim Poście jest odprawiana w piątek o 16:30 i w niedzielę po Mszy świętej o 9:00. Gorzkie Żale w niedzielę o 16:00. W czasie nabożeństwa do koszyka na ołtarzu Świętej Rodziny można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Nabożeństwo pierwszosobotnie odprawimy tradycyjnie o 19:00.

Wszystkie kobiety i dziewczęta z naszej parafii z okazji Dnia Kobiet zapraszamy na Mszę świętą w ich intencji w przyszłą niedzielę o godz. 9:00.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Na ten tydzień troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 89c, 90a, 90b, 91, 91a, 91b, 92, 92a, 93 i 93b.

Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dziś z okazji niedzieli finansowej.

Ofiary na utrzymanie cmentarza i terenu wokół kościoła są zbierane dziś i w następną niedzielę. Można je składać w podpisanych kopertach lub bezpośrednio zapisać do zeszytu w zakrystii.

Baranki wielkanocne można nabyć w zakrystii. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na działalność Caritas.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dla dorosłych jest Gość Niedzielny, Historia Kościoła i Misyjne Drogi, a dla dzieci Staś oraz Mały Gość.

Parafia Przemienienia Pańskiego w Jabłonce zaprasza dziś o 20:00 na spektakl teatralny Tajemnica Eucharystii w wykonaniu Amatorskiej Grupy Teatralnej. Wstęp wolny.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Ferdynand Kubacka. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…