BUDUJCIE NA MIŁOŚCI, BO MIŁOŚĆ WSZYSTKO PRZETRZYMA

W niedzielę Trójcy Świętej (12.06.2022) gościł w naszej parafii ojciec Igor Kozankewycz, dyrektor Caritas archidiecezji samborsko-drohobyckiej Kościoła grekokatolickiego na Ukrainie.

Podczas kazań w czasie Mszy świętej ojciec nie tylko przybliżył nam sytuację, jaka panuje na Ukrainie i w jaki sposób próbują pomagać tym, którzy ucierpieli w skutek działań wojennych, ale zachęcał nas, byśmy cenili sobie to, co mamy. Przede wszystkim dobre relacje międzyludzkie oparte na Bogu i jego miłości.

Na co dzień ojciec Igor prowadzi ośrodki dla bezdomnych i uzależnionych oraz terapię i zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych i z rodzin trudnych. W ośrodku utrzymuje dwustu uchodźców z terenów okupowanych przez Rosjan, a drugie tyle osób żywi w Drohobyczu. Prowadzi również przychodnię bezpłatnej opieki zdrowotnej dla uchodźców, a obecnie buduje szpital polowy.

Działalność ojca Igora wsparliśmy kwotą 4.944 zł i 17 euro. Serdeczne Bóg zapłać za waszą hojność!