CZADOWY MISJONARZ W NASZEJ PARAFII

W sobotę i niedzielę 28 i 29 sierpnia 2021 roku gościliśmy w naszej parafii ojca Pawła Kubiaka, kapucyna – misjonarza z Czadu. Ojciec głosząc Słowo Boże podczas Mszy świętej, dzielił się również doświadczeniem swojej pracy misyjnej.

O 15:00 – podczas niedzielnego spotkania z misjonarzem – odmówiliśmy po polsku i zaśpiewali po „czadowsku” Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji misji.  Po modlitwie ojciec, opowiadając o mieszkańcach swojej misyjnej parafii, pokazywał na zdjęciach i filmach jak wygląda ich życie codzienne. Świadectwo pana Wojciecha, katechety z „Czadowego Ekonoma” w Śremie, pokazało nam jak można – nie tylko modlitwą – wspierać pracę misjonarza, nie wyjeżdżając samemu na misje.

Poniżej krótka fotorelacja, a na FB fragment transmisji na żywo z misyjnego spotkania.

My już po dożynkach gminnych, ale żniwo Boże wielkie, a robotników wciąż mało… prośmy Pana Żniwa, aby powołał nowych robotników… także z naszej parafii.