DZIĘKCZYNNA PIELGRZYMKA DZIECI KOMUNIJNYCH 2022

Trzecioklasiści – zgodnie z coroczną tradycją – po I Komunii świętej i zakończeniu Białego Tygodnia wybrali się wraz z rodzicami na pielgrzymkę dziękczynną. Podobnie jak w ubiegłym roku głównym celem duchowej wyprawy była Msza święta w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach.

Po Eucharystii pomodliliśmy się jeszcze przy chrzcielnicy, gdzie został ochrzczony Karol Wojtyła – Św. Jan Paweł II, a potem kupowanie pamiątek, obiad i zwiedzanie Muzeum Domu Rodzinnego papieża Polaka.

Kolejnym punktem pielgrzymki był Inwałd i Park Miniatur oraz radosne odwiedziny w Mini Zoo osiołka, który przez cztery dni mieszkał w naszej parafii, a potem brał udział w uroczystej procesji w Niedzielę Palmową. W drodze powrotnej nawiedziliśmy jeszcze kościół Św. Piotra Apostoła, którego budowniczym był zubrzycki rodak, ks. Michał Piosek.

Drogę do domu skręcało nam radosne śpiewanie Litanii Loretańskiej i wszystkich znanych z lekcji religii piosenek.