ORAWA DZIECIOM AFRYKI 2021

W najbliższą niedzielę, tj. 30 maja będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa w ramach corocznej Orawy Dzieciom Afryki. Wolontariusze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach.
Święty Jan Bosko tworząc oratorium, chciał, by stało się ono dla młodych ludzi miejscem, gdzie każde dziecko będzie otoczone troską i miłością. Misję tę spełnia oratorium przy salezjańskiej parafii w Kazembe. Od ponad roku pracuje tam polski misjonarz, ks. Jacek Garus SDB, który dba o to, by zapewnić dzieciom i młodzieży z najuboższych rodzin opiekę, co za tym idzie – lepsze jutro. W tym roku podczas dwudziestej, jubileuszowej Orawy Dzieciom Afryki chcemy objąć swoim wsparciem właśnie tę placówkę, dzięki której dzieci i młodzież otrzymają ciepły i pełnowartościowy posiłek w ciągu dnia, możliwość na radosne spędzenie popołudnia, ale przede wszystkim to, czego potrzebują najbardziej – poczucie, że komuś na nich zależy, troskę i miłość.
Po Mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na Oratorium w Kazembe. Więcej informacji na temat akcji, można przeczytać na stronie wolontariatu:

https://swm.pl/blog/cause/wsparcie-oratorium-w-zambii/