PRZEZ WIOSKI ŚWIATA NA BIAŁE MORZA

„Przez Wioski Świata na Białe Morza” – tak w wielkim skrócie można by streścić  wycieczkę do Krakowa we wtorek 13 lipca 2021 roku.
Wystartowaliśmy rano o 9:00, zbierając po przystankach – jak Zubrzyca długa i szeroka – kolejnych uczestników wycieczki. Po pokonaniu zatłoczonej Zakopianki dotarliśmy do Parku Edukacji Globalnej. Tam dwie miłe przewodniczki z salezjańskiego wolontariatu misyjnego oprowadziły nas po chatach pochodzących z wiosek z różnych stron świata, opowiadając jednocześnie o kulturze i zwyczajach ich mieszkańców. Nadwątlone szybką podróżą przez świat  siły zregenerowaliśmy  w KFC.
Kolejnym punktem wycieczki był film pt. „Elfinki” w Cinema City Zakopianka. Po seansie filmowym spacerkiem przedostaliśmy się na Białe Morza, aby nawiedzić Sanktuarium Świętego Jana Pawła II.
Modlitwa i zwiedzanie miejsca poświęconego naszemu Wielkiemu Rodakowi byłby ostatnim punktem naszej wycieczki. Zmęczeni, ale i zadowoleni wróciliśmy na Orawę. 
Poniżej kilka zdjęć ‍ ilustrujących nasz wakacyjny wypad do królewskiego miasta.