TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ Z NASZEGO KOŚCIOŁA

W związku z dekretem księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, w którym apeluje do wiernych, aby pozostali w domach, korzystając z udzielonej dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej, pragnę poinformować, że Msze święte w naszym kościele będą odprawione tak jak w każdą niedzielę, czyli o 9:00 i 12:00.  Jednak usilnie proszę o podporządkowanie się rozporządzeniu Ministra Zdrowia, które określa, że zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz kościoła łącznie nie może być więcej niż 50 osób. Bardzo proszę, aby sobie wzajemnie przekazywać tę informacje.

Jeśli to konieczneniech w Mszy świętej uczestniczą wierni, którzy zamówili daną intencję wraz z najbliższą rodziną.

Odwołuję  drogę krzyżową po Mszy świętej o 9:00 i Gorzkie żale o 17:00 oraz drogę krzyżową najbliższy piątek. Zachęcam serdecznie, aby w gronie rodzinnym wspólnie odprawiać te nabożeństwa.

Powyższe ograniczenia obowiązują do 29 marca br. o ile nie zostaną przedłużone.

Jednocześnie pragnę poinformować, że jeśli tylko warunki techniczne na to pozwolą, będzie transmisja Mszy świętej z naszego kościoła przez stronę Facebook-ową naszej parafii. Będzie ona dostępna także dla tych, którzy nie mają swojego profilu na FB.

Aby obejrzeć transmisję należy otworzyć stronę https://m.facebook.com/Parafia-Matki-Bo%C5%BCej-Szkaplerznej-w-Zubrzycy-Dolnej-805207422867063/  i kliknąć „FILMY”, a potem „TRANSMISJA NA ŻYWO”.

Serdecznie proszę, aby umożliwić tę  formę uczestnictwa we Mszy świętej w naszym kościele  zwłaszcza starszym i chorym.

Ufam, że uda się nam wszystkim twórczo przeżyć ten trudny czas i wyjść z niego wzbogaconym o nowe doświadczenie.

Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych, a także dla tych którzy się nimi opiekują, zwłaszcza dla lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Z wiarą błagajmy Boga o wygaśnięcie epidemii.

Proboszcz