18 czerwca 2023

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (19.06) – wspomnienie św. Romualda, opata
    • wtorek (20.06) – wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera
    • środa (21.06) – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
    • czwartek (22.06) – wspomnienie św. Paulina z Noli, biskupa oraz
      świętych męczenników Jana Fishera, biskupa i Tomasza More’a
    • sobota (24.06) – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
      odpust w Orawce o 11:30.
  3. Decyzją Episkopatu Polski – na prośbę, jaką skierował do polskich biskupów biskup kijowsko-żytomierski Vitalii Kryvytskyi – zostanie dziś ponowiony w parafiach w całej Polsce Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Odmówimy ten Akt na zakończenie Mszy świętej.
  4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są na Mszy świętej porannej jako dziękczynienie po Komunii świętej, natomiast wieczorem oraz w niedzielę po Mszy świętej o 12:00 podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu.
  5. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej będzie we środę (21.06) od godz. 17:00.
  6. Msza święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego będzie w piątek (23.06) o godz. 9:00. Zapraszam wszystkich uczniów, przedszkolaków oraz rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.
  7. Ognisko dla scholi i ministrantów planowane jest na czwartek (22.06) po Mszy świętej wieczornej przy plebanii.
  8. W imieniu strażaków składam serdeczne podziękowania za złożone dziś ofiary na wsparcie organizacji obchodów stulecia OSP w Zubrzycy Dolnej.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła Marii Kulak, Jadwidze i Kornelii Lichosyt, Helenie i Weronice Kubacka, Janowi Brzegowemu, Władysławie Skóbel, Beacie Brzegowy i Julicie Zubrzyckiej oraz Henrykowi Wieczorkowi i Bogusławowi Kubacka za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o kościół powierzamy rodzinom z następujących dziesięciu domów 317d, 318a, 318b, 319, 320a, 322, 323, 324, 324a i 325.
  10. Koszenie trawy na cmentarzu jest planowane na ten tydzień. Ewentualne porządkowanie grobów proszę wykonywać dopiero po zakończeniu tych prac.
  11. Koło Gospodyń Wiejskich dziękuję za złożoną w ubiegłą niedzielę ofiarę pieniężną w kwocie 4.966 zł i 5 euro  dla chorej Kamilki z Nowego Targu.
  12. Komitet społeczny „Serce pełne nadziei” będzie za tydzień zbierał do puszek ofiary pieniężne dla 6-letniego Olka, który choruje na jałowy zanik kości udowej.
  13. Czy katolicy powinni się angażować w politykę oraz dlaczego kobiety również mogą być nadzwyczajnymi szafarzami Komunii świętej – na te tematy pisze dziś Gość Niedzielny. Dla dzieci jest już wakacyjny numer Małego Gościa oraz  Promyczek Dobra i Staś. Zachęcam do lektury.