BIERZMOWANIE

,,Apostołowie w Jerozolimie dowiedzieli się o tym, że mieszkańcy Samarii przyjęli słowo Boże. Wysłali więc do nich Piotra i Jana. A oni przyszli i modlili się za nich, aby otrzymali Ducha Świętego. Bo na żadnego z nich jeszcze nie zstąpił. Byli jedynie ochrzczeni w imię Pana Jezusa. Nakładali na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego.”

Dz 8, 14-16

Przygotowanie do Bierzmowania 2021/2023

Termin Bierzmowania jest zaplanowany na sobotę 20 maja 2023 roku na godz. 18:00.

• przygotowanie trwa dwa lata
  • formalne zgłoszenie – sobota 18 września 2021 r.

Wymagania:

• udział w Mszy świętej w każdą niedzielę
  • spowiedź co miesiąc (powrót do praktyki I piątków – systematyczna praca nad sobą)
  • udział w rekolekcjach wielkopostnych
  • udział w katechezie szkolnej
  • obecność na spotkaniach w salce w swojej grupie
  • obecność na nabożeństwach w kościele:
  • Nabożeństwo Różańcowe, Roraty, Droga krzyżowa, Gorzkie żale, Nabożeństwa Majowe
  • Duchowy Dzienniczek Pracy nad Sobą – na każdy miesiąc tabelka do samodzielnego uzupełniania

Obecność:

• będzie sprawdzana na spotkaniach w salce
  • obecność na Mszy niedzielnej i spowiedź nie będzie odnotowywana

Powyższe kryteria jeszcze nie decydują definitywnie o dopuszczeniu kandydata do Bierzmowania:  brak dojrzałej postawy, brak zaangażowania w katechezę szkolną, zachowanie na innych lekcjach (szacunek do nauczycieli i rówieśników), a także poza szkołą.

Metryki chrztu:

• ochrzczeni poza naszą parafią dostarczą metryki do Świąt Bożego Narodzenia

Świadek Bierzmowania:

• najlepiej rodzice chrzestni – ojciec lub matka chrzestna
  • muszą być wierzący i praktykujący, czyli mogą i korzystają z sakramentów świętych
  • Jeśli spoza parafii to muszą mieć zaświadczenie

Imię do Bierzmowania:

• najlepiej własne imię z Chrztu świętego (pogłębienie relacji z patronem chrzcielnym)
  • jeśli jest niechrześcijańskie (nie ma świętego Patrona) to trzeba wybrać nowe
  • umieć opowiedzieć o swoim Patronie i uzasadnić wybór

Informacje na temat przygotowania do Bierzmowania:

• na religii w szkole