Dzienne archiwum: 14 kwietnia 2024

3. Niedziela Wielkanocna

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob: 1800
  2. Dziś Niedziela Biblijna i 8. Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego rozpoczynający 16. Tydzień Biblijny. W tym roku czytamy Dzieje Apostolskie. Serdecznie zachęcam do lektury Słowa Bożego!
  3. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w peregrynacji relikwii  błogosławionej rodziny Ulmów w Nowym Targu.  Pamiątkowe obrazki z modlitwą ministranci będą rozdawać po Mszy świętej.
  4. Na zakończenie Kongresu Eucharystycznego (15.06) w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zostanie beatyfikowany Sługa Boży ks. Michał Rapacz. W zakrystii można nabyć książkę o nowym kandydacie na ołtarze. Potrzebnych jest również przynajmniej pięciu reprezentantów z każdej parafii na tę uroczystość. Bardzo proszę o zgłaszanie się, aby można było zamówić odpowiednią ilość kart wstępu.
  5. W minionym tygodniu zostały zamontowane cztery witraże w oknach na chórze. Widnieją na nich postacie św. Grzegorza, św. Szarbela, św. Teresy i św. Cecylii.
  6. Serdecznie dziękuję za ofiarę … zł i … euro złożoną z okazji niedzieli finansowej.
  7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Bożenie Kowalczyk, Krystynie Kubacka, Agnieszce Zubrzyckiej, Monice Curyło, Katarzynie Litwiak, Katarzynie i Ani Biel, Natalii Sendeckiej,  Małgorzacie Wykręt i Elżbiecie Sendeckiej oraz Antoniemu Zawiślanowi za dołożenie się do ofiary na kwiaty. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 315, 315a, 315b, 315c, 315d, 315e, 316, 316a, 317a 317b.
  8. Film The Chosen będzie można obejrzeć w OCK w Jabłonce w dwie kolejne soboty 20 i 27 kwietnia o 18.00 – wstęp wolny.
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym można przeczytać artykuły o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę, związane z przypadającą dziś piątą rocznicą ustanowienia przez Sejm RP Narodowego Święta Chrztu Polski. Dla dzieci Staś, Mały GośćPromyczek Dobra.