Dzienne archiwum: 28 kwietnia 2024

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw i Sob: 1800
    • Pt i Ndz : 90i 1200
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (29.04) – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy i dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej
    • wtorek (30.04) – wspomnienie św. Piusa V, papieża
    • środa (1.05) – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
    • czwartek (2.05) – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
    • piątek (3.05) – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski; Msze święte o 9:00 i 12:00; nie będzie już w tym dniu Mszy o 18:00; z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny rozpoczniemy w środę po Mszy świętej o godz. 18:00 procesją wokół kościoła. Nabożeństwa w tygodniu będą odprawiane po Mszy świętej o godz. 18:00, a w niedzielę po Mszy o 12:00. Serdecznie zachęcam do tradycyjnego śpiewania majówek przy kapliczkach. W miarę możliwości czasowych postaram się w niektóre dni przyjechać do Was, żeby się z Wami pomodlić i Was pobłogosławić.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca Godzina Święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu do cichej adoracji od godz. 17:00. Wyjątkowo w tym dniu nabożeństwo majowe będzie przed Mszą świętą, czyli na zakończenie adoracji.
  5. Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem i pierwszą sobotą miesiąca będzie w środę i w czwartek od 17:00.
  6. Odwiedziny chorych wyjątkowo w czwartek od godz. 9:00.
  7. Msza święta w intencji strażaków i ich rodzin będzie w piątek (3.05) o 12:00, w przeddzień święta św. Floriana ich Patrona.
  8. Nabożeństwo pierwszosobotnie odprawimy o godz. 19:00 w sobotę. Serdecznie zachęcam do udziału.
  9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Bronisławie Kubacka, Joannie i Aleksandrze Gruszka, Natalii Krupa, Helenie Blaszkiewicz, Sylwii Kubacka i Emilii Mastela oraz Agnieszce Bochaczyk, Danucie Wykrent, Bronisławie Wykrent i Małgorzacie Zubrzyckiej za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Dziękuję również za poinformowanie o dniu sprzątania.  W   tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 324a, 325, 328, 337, 340, 341, 342, 343, 344 i 345.
  10. Próba scholi w tym tygodniu będzie wyjątkowo w poniedziałek o godz. 17:00.
  11. Za tydzień niedziela finansowa i składka na nasze inwestycje parafialne.
  12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym można przeczytać m. in. rozmowę z rodzicami Helenki Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii. Jest również do nabycia trzeci numer Historii Kościoła w cenie 12 zł i książka o Słudze Bożym ks. Michale Rapaczu w cenie 25 zł. Dla dzieci są: Staś, Mały GośćPromyczek Dobra.
  13. Metropolita Krakowski zaprasza wszystkich do udziału w tradycyjnej procesji ku czci św. Stanisława w niedzielę 12 maja. Procesja wyruszy ze wzgórza Wawelskiego na  Skałkę o godz. 9:00.