Dzienne archiwum: 7 kwietnia 2024

Niedziela Miłosierdzia Bożego

• Wt : 700
    • Pon, Śr, Czw, Pt i Sob: 1800
  2. Rozpoczynamy dziś 80. Tydzień Miłosierdzia obchodzony pod hasłem Każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał.  W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach są dziś uroczystości odpustowe – program na plakacie w gablotce.
  3. Dziękuję za ofiarę na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie w kwocie 7.260 zł, 25 dolarów i 5 euro złożoną przy okazji adoracji krzyża oraz za ofiarę 4.965 zł, 20 dolarów i 5 euro. na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Niech Pan Bóg wynagrodzi Waszą hojność!
  4. Serdecznie dziękuję również za ofiary złożone dziś z okazji niedzieli finansowej.
  5. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca w naszej parafii rozpoczęliśmy wczoraj o godz. 19:00. Bardzo się cieszę z licznego udziału nie tylko osób dorosłych, ale również i dzieci.
  6. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy przeżywać w poniedziałek na Mszy świętej o godz. 18:00. Tradycyjnie jest to również Dzień Świętości Życia. Deklaracje Duchowej Adopcji można zabrać przy figurze św. Antoniego i złożyć je w poniedziałek.
  7. Relikwie błogosławionej rodziny Ulmów będzie można uczcić w parafii św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu w poniedziałek i wtorek według programu nabożeństw dostępnego na folderach, które ministranci będą rozdawać po Mszy świętej. Nasza parafia jest zaproszona do poprowadzenia koronki do Miłosierdzia Bożego i udziału we Mszy świętej we wtorek o 15:00. Serdecznie zachęcam do udziału w tym wydarzeniu.
  8. Akcja krwiodawstwa organizowana przez naszych strażaków dziś od 9:00 do 13:00 w remizie OSP. Zachęcam do udziału.
  9. Spotkanie rodzin Domowego Kościoła w sobotę po Mszy świętej wieczornej na plebanii. Zapraszamy do udziału kolejne małżeństwa.
  10. Kancelaria parafialna w sobotę będzie nieczynna ze względu na wyjazd do Krakowa na konkurs Wiedzy Liturgicznej. Z naszej parafii zakwalifikowało się sześciu młodych uczestników.
  11. Sezon drugi serialu „The Chosen” będzie można obejrzeć w OCK w Jabłonce w trzy kolejne soboty 13, 20 i 27 kwietnia o 18.00 – wstęp wolny.
  12. Montaż okien witrażowych rozpocznie się od najbliższego wtorku. Zostanie zamontowanych 16 nowych witraży. Mamy również dwóch fundatorów na witraże do okien nad wejściem głównym do kościoła, w których będą postacie Ewangelistów. Witraże te zostaną odpowiednio podświetlone, tak aby były widoczne nocą. Jeden z tych witraży będzie fundacją wszystkich parafian.
  13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Danucie Kowalik, Krzysztofowi Kubacka, Monice Chełminiak, Katarzynie i Julii Pawlak, Helenie Giądła, Marcie Zubrzyckiej, Wilmie Bosak, Władysławie Sendeckiej, Agnieszce i Irence Kowalczyk, Jadwidze, Mai i Martynie Kidoń. W tym tygodniu troskę o świątynię powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 311, 311a, 311b, 311c, 312a, 312b, 313, 314, 314a i 314b.
  14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym można przeczytać o mało znanych faktach dotyczących powstania „Dzienniczka” siostry Faustyny oraz o bł. kard. Wyszyńskim jako Prymasie Miłosierdzia. Dla dzieci tradycyjnie Staś, Mały Gość i nowy numer Promyczka Dobra.