Najświętszej Trójcy
Msze Święte w tym tygodniu będą:
- poniedziałek, środa, piątek, sobota – 1800
- wtorek – 700
- czwartek, niedziela – 900 i 1200
W ramach 25. Edycji Orawa Dzieciom Afryki gościmy dziś w naszym kościele Wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego z Krakowa. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i podzielenie się z nami świadectwem pracy na rzecz misji. Po Mszy Świętej będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na remont i rozbudowę przedszkola w Republice Środkowoafrykańskiej.
W liturgii Kościoła obchodzimy:
- poniedziałek (1.06) – wspomnienie św. Justyna, męczennika
- wtorek (2.06) – wspomnienie świętych męczenników Marcelina i Piotra
- czwartek (4.06) – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
- piątek (5.06) – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
oraz św. Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy - sobota (6.06) – wspomnienie św. Norberta, biskupa.
Dziś w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
Zakończenie nabożeństw majowych z procesją dziś po Mszy świętej o 12:00.
Wszystkie dzieci i młodzież naszej parafii zapraszam w poniedziałek na Mszę świętą o 18:00 sprawowaną w ich intencji. Będzie też możliwość przyjęcia indywidualnego błogosławieństwa.
Msze święte w Boże Ciało o 9:00 i 12:00. Procesja do czterech ołtarzy po Mszy o 9:00. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Zapraszam na procesję zarówno w Boże Ciało jak i w czasie oktawy: dzieci do sypania kwiatów, kandydatów do Bierzmowania i panie w strojach regionalnych do niesienia feretronów, służbę liturgiczną oraz dzieci komunijne i rocznicowe w białych strojach. Strażaków proszę o niesienie baldachimu i chorągwi oraz zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na trasie procesji. Składka w tym dniu jest przeznaczona na budownictwo sakralne.
Kancelaria parafialna w czwartek będzie nieczynna.
Okazja do spowiedzi przed Bożym Ciałem codziennie przed Mszą świętą, a przed pierwszym piątkiem i pierwszą sobotą w piątek od 17:00.
Odwiedziny chorych w piątek od 9:00.
Nabożeństwo pierwszosobotnie odprawimy jak zawsze o 19:00.
Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będą na Mszy świętej porannej jako dziękczynienie po Komunii świętej, natomiast wieczorem oraz w niedzielę po Mszy świętej o 12:00 podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu.
Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej przez cały czerwiec będzie po Mszy świętej wraz z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Piesza pielgrzymka Sursum Corda z Zakopanego do Ludźmierza wyruszy w sobotę. Zapisy na autobus do środy. Szczegóły na plakacie w gablocie. Autobus pojedzie o 5:30 od Zubrzycy Górnej i będzie zabierał pielgrzymów z przystanków.
Pielgrzymka Róż Różańcowych na Jasną Górę jest również w najbliższą sobotę. Wyjazd z Zubrzycy o 5:00. Autobus będzie zabierał pielgrzymów z przystanków.
Zmiana tajemnic różańca w przyszła niedzielę po Mszy o 9:00.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 213a, 214a, 215, 216a, 218, 218a, 218b, 219, 222 i 224.
Został zakończony pierwszy etap nasadzeń roślinnych na skarpie za kościołem. Koszt wyniósł …….. zł. Dziękuję kolejnym ofiarodawcom za ofiary złożone na ten cel. W najbliższym czasie jest planowane zainstalowanie automatycznego nawodnienia.
Za tydzień niedziela finansowa i składka na nasze inwestycje parafialne.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dla dorosłych są: Gość Niedzielny i Gość Extra, w który można przeczytać o św. Piotrze i jego następcach. Dla dzieci jest czerwcowy Staś i Mały Gość.
W najbliższym tygodniu OCK będzie prowadziło nagrania przy dzwonnicy loretańskiej. Zatem głos dzwonu niekoniecznie będzie informował o nadchodzącej burzy.
Zbiórka leków dla Libanu trwa do końca czerwca. Leki można składać do pudełka w zakrystii.
