21 kwietnia 2024

4. Niedziela Wielkanocna

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob: 1800
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • wtorek (23.04) – uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, patrona Polski
    • czwartek (25.04) – święto św. Marka, ewangelisty; imieniny naszego Metropolity
  3. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w całym Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza oraz Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  4. Zostały zamontowane kolejne witraże w oknach nawy głównej po prawej stronie. Widnieją na nich postacie św. Pawła Apostoła, św. Wojciecha, św. Tomasza Apostoła, św. Ojca Pio, św. Huberta i św. Judy Tadeusza Apostoła. Zostało do zainstalowania sześć witraży po lewej stronie. Termin kontynuacji prac na ten moment jeszcze nie został podany. Jeśli chodzi o witraże z postaciami czterech Ewangelistów na frontowej ścianie, to mamy już fundatorów na wszystkie okna. Prace zaplanowane są na przełom maja i czerwca.
  5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Marii Kulak, Jadwidze i Kornelii Lichosyt, Helenie Kubacka, Janowi Brzegowemu, Beacie Brzegowy, Władysławie Skóbel i Annie Zubrzyckiej oraz Henrykowi Wieczorkowi i Emilii Zubrzyckiej za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Dziękuję również za informowanie o dniu sprzątania.  W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 317c, 317d, 318a, 318b, 319, 320a, 322, 322a, 323 i 324.
  6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym można przeczytać m. in. o tym, co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka. A dla dzieci są: Staś, Mały GośćPromyczek Dobra.
  7. W zakrystii można nabyć trzeci numer Historii Kościoła, podejmujący temat Maryi oraz książkę o Słudze Bożym ks. Michale Rapaczu, który zostanie beatyfikowany 15 czerwca br. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Bardzo proszę też o zgłaszanie się osób, które chciałyby reprezentować naszą parafię na tej uroczystości.
  8. Film The Chosen – ostatnie odcinki 2. sezonu – będzie można obejrzeć w OCK w Jabłonce w najbliższą sobotę 27 kwietnia o 18:00. Szczegóły na plakacie.
  9. Sołtys i Rada Sołecka zaprasza do udziału w warsztatach Sołectwo, nasza wspólna sprawa, które odbędą się w Szkole Podstawowej w Zubrzycy Dolnej w najbliższą sobotę (27.04). Zapisy u sołtysa do czwartku.
  10. Wnioski o dodatek osłonowy można składać do końca kwietnia w Ośrodku Pomocy Społecznej w Jabłonce.