Dzienne archiwum: 13 czerwca 2021

13 czerwca 2021

1. Zmieniają się limity ograniczające ilość osób mogących jednocześnie uczestniczyć w nabożeństwach w kościele: od 13 czerwca maksymalnie 50%, a od 26 czerwca maksymalnie 75% obłożenia świątyni. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Jednocześnie od 20 czerwca zostanie w naszej Archidiecezji odwołana dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej.
  2. W liturgii Kościoła:
    • w poniedziałek (14.06) – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
    • w czwartek (17.06) – św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
    • w sobotę (18.06) – św. Romualda, opata.
  3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane na Mszy świętej porannej jako dziękczynienie po Komunii świętej, natomiast wieczorem i w niedzielę po Mszy świętej o 1200 podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu.
  4. Kancelaria parafialna jutro (14.06) będzie nieczynna ze względu na pielgrzymkę dzieci komunijnych.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Jadwidze i Dariuszowi Głusiak, Barbarze i Michałkowi Smutek, Jadwidze Grobarczyk, Ewie Zaitz i Danucie Wójciak oraz Agnieszce Kulawiak za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o kościół powierzamy rodzinom z następujących dziesięciu domów: 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 198a i 199. W następnym tygodniu zapraszamy mieszkańców z numerów: 199a, 199b, 200, 201, 202, 202a, 203, 204, 204a i 205.
  6. W ubiegłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy … zł i … euro. Bóg zapłać! Dziękuję również za wykoszenie trawy oraz doraźną naprawę schodów przy wejściu głównym do kościoła.
  7. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym można przeczytać miedzy innymi o krakowskiej bazylice jezuitów, gdzie przed stu laty dokonano aktu ofiarowania Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dla dzieci jest nowe Ziarno. Zachęcam do lektury.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Emilię Żądło. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
    • Pon, Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 i  1200
  10. Najważniejsze sprawy omawiane na spotkaniu Rady Parafialnej:
    • zdecydowano o budowie podjazdu dla niepełnosprawnych przylegającym do bocznego wejścia do kościoła; zostały już zrobione wstępne pomiary i trwają poszukiwania głównego wykonawcy;
    • rozważano zakup nowej kosiarki do koszenia trawy wokół kościoła i na cmentarzu, ponieważ stary sprzęt wymaga coraz częstszych napraw; ostatecznie został zakupiony w systemie ratalnym na 10 miesięcy traktorek do koszenia firmy AL-KO;
    • przedyskutowano m. in. kwestie: naprawy schodów przed wejściem głównym do kościoła, wymiany okien w salce i zakrystii, ewentualnego rozszerzenia stopnia komunijnego, kontynuacji remontu kolejnych pomieszczeń na plebanii, zmiany godziny sumy odpustowej z  1100 na  1200 ze względu na łatwiejszą wymianę samochodów oraz zamontowania zniczomatu przy cmentarzu;
    • zdecydowano, aby w niedzielę nie czytać w ramach ogłoszeń intencji zbiorowych (ze względu na ich dużą ilość) oraz by intencje te przynosić najpóźniej do wtorku, ponieważ przyjmowanie ich w środę koliduje często ze spowiedzią i opóźnia rozpoczęcie Mszy świętej;
    • p. Marcin Lichosyt przedstawił Radzie pomysł na wykonanie całorocznej beltejemki w stylu orawskim, która stanęłaby na trawniku przy bramie na dole schodów; byłaby to swego rodzaju wizytówka naszej parafii; p. Marcin zobowiązał się wyrzeźbić pierwsze trzy figury na tegoroczne święta Bożego Narodzenia;
    • Rada prosiła również, aby przypomnieć o istnieniu i sposobie działania tzw. pętli indukcyjnej dla niedosłyszących.