Dzienne archiwum: 24 marca 2024

• Pt: 1800 Liturgia Męki Pańskiej
    • Sob: 2000 – Wigilia Paschalna
    • Ndz: 60i 1200
  2. Składam serdeczne podziękowania ks. Adamowi Podbierze za wygłoszone do nas rekolekcje wielkopostne. Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z tego świętego czasu refleksji i nawrócenia oraz przystąpili do sakramentu pojednania. Tradycyjnie dzisiejsza składka jest wyrazem naszej wdzięczności dla rekolekcjonisty za wielkopostną posługę Słowa w naszej parafii i pomoc w duchowym przygotowaniu do świąt.
  3. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do symbolicznej „Ciemnicy” i adoracja do godz. 21:00. Podczas tej Mszy świętej po raz pierwszy będziemy przeżywać liturgiczny obrzęd obmycia nóg, naśladujący gest Jezusa z Wieczernika.
  4. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, czyli dwa posiłki lekkie i jeden do sytości. Nawiedzenie Pana Jezusa w „Ciemnicy” przez cały dzień. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. W zakrystii można zgłaszać dodatkowo osoby, które nie korzystają z wizyty kapłana w pierwszy piątek. O 15:00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Droga krzyżowa o 17:30, a po niej o 18:00 Liturgia Męki Pańskiej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja przez całą noc i dzień, aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.
  5. O 23:00 adoracji będzie przewodniczyła młodzież, o 24:00 drogę krzyżową poprowadzą mężczyźni, a potem adoracja rolami:
    • od 1:00 Sołtystwo Dolne i Górne
    • od 2:00 Rola Sadłowa
    • od 3:00 Rola Ramsowa
    • od 4:00 Rola Rusnakowa
    • od 5:00 Rola Graczowa.
  6. Zachęcam również do włączenia się w tę adorację rodzinami. Na stoliku przy św. Antonim będzie wyłożona lista, na której można się wpisać na określoną godzinę.
  7. Strażaków proszę o zaciągnięcie honorowej warty przy Grobie Pańskim.
  8. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów o 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 i 13:00.
  9. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20:00 od poświęcenia ognia na zewnątrz kościoła. Na liturgię przynosimy świece oraz wodę do poświęcenia we własnych naczyniach. Zapraszam osoby, które chciałby zaangażować się w czytania i śpiew psalmów podczas nocnej liturgii.
  10. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Rezurekcyjna o 6:00. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, a starsze dziewczęta proszone są o niesienie feretronów. Pamiętajmy też o zmianie czasu z zimowego na letni.
  11. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie nieczynna.  W razie potrzeby można się umówić na inny termin.
  12. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego ze względu na Wielki Tydzień została przeniesiona na poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
  13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Mateuszowi Kowalczykowi, Mirosławowi Bąk, Magdalenie Kowalczyk, Genowefie, Krzysztofowi i Marcinowi Chowaniakom, Władysławie Kubacka oraz Katarzynie i Annie Giadła, a także Krystynie i Tadeuszowi Pieróg za dołożenie się do ofiary na kwiaty. W  Wielkim Tygodniu troskę o czystość w kościele powierzamy mieszkańcom Roli Ramsowej.
  14. Próba scholi w będzie dopiero w piątek po Wielkanocy.
  15. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny przygotował na poszczególne dni Wielkiego Tygodnia modlitwy i medytacje. Dla dzieci jest nowy numer Małego Gościa i Stasia oraz Promyczek Dobra.