24 września 2023

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • wtorek (26.09) – wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana
      oraz Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
    • środa (27.09) wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera
    • czwartek (28.09) wspomnienie św. Wacława, męczennika
    • piątek (29.09) święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
      odpust w Zubrzycy Górnej o 11:00
    • sobota (30.09) wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
    • niedziela (1.10)wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
      dziewicy i doktora Kościoła.
  3. Dziś w naszej archidiecezji Dzień Modlitwy za Młodzież połączony ze zbiórką do puszek ofiar na cele duszpasterstwa młodzieży w naszym dekanacie i w archidiecezji.
  4. Rodzice Lenki dziękują za ofiarę złożoną w ubiegłą niedzielę na leczenie ich córki. Zebrano 2.920 zł. Bóg zapłać!
  5. Msza święta w intencji pielgrzymów do Kalwarii i ich rodzin będzie odprawiona w poniedziałek (25.09) o godz. 7:00.
  6. Kancelaria parafialna będzie czynna w czwartek od 16:30 ze względu na spowiedź przed odpustem w Zubrzycy Górnej.
  7. Kandydaci na ministrantów mają swoją zbiórkę w czwartek po Mszy świętej.
  8. Radę Parafialną zapraszam na spotkanie na plebanii w najbliższy piątek (29.09) po Mszy świętej wieczornej.
  9. Nabożeństwa różańcowe rozpoczniemy w przyszłą niedzielę procesją różańcową po Mszy świętej o godz. 9:00. Na nabożeństwach będziemy polecać Bogu, przez wstawiennictwo Maryi, intencje szczegółowe, które zostaną podane na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. W poniedziałki, środy i piątki nabożeństwo poprowadzą dzieci, a w pozostałe dni przedstawiciele róż różańcowych i innych grup z naszej parafii.
  10. Za tydzień przypada niedziela finansowa i składka na nasze inwestycje parafialne. W najbliższym czasie w salce i w zakrystii jest zaplanowana wymiana okien.
  11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Małgorzacie Misiniec, Annie Wójciak, Bożenie Adaszyńskiej, Agnieszce Niteckiej, Ewie Wierzbiak i Marii Niteckiej oraz Ewie Matonog, Juliannie Holla, Jadwidze Niteckiej, Jolancie Kaczocha, Klaudii Wierzbiak i Marcie Horniak za dołożenie się do ofiary na kwiaty. W  tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 78b, 78c, 78d, 79a, 80, 80a, 81a, 82, 84 i 85.
  12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym można przeczytać o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych. Dla dzieci jest Promyczek Dobra oraz październikowy Mały Gość z naklejką i Staś, a w nim opowiadanie o Niebiańskim ochroniarzu.
  13. Od tygodnia możemy się cieszyć nowymi witrażami w naszym kościele. W imieniu całej parafii chcę serdecznie podziękować wszystkim fundatorom. Witraż ze św. Janem Chrzcicielem ufundowali Bogusław i Barbara Bosak, św. Floriana – nasi strażacy z okazji stulecia OSP Zubrzyca Dolna, św. Wendelina – Wendelin i Emilia Bosak, św. Józefa – Józef i Maria Bosak. Natomiast św. Stanisława Kazimierczyka i bł. Michała Giedroycia ufundowały osoby, które chciały pozostać anonimowe. Pracowni witraży GLASSINI oraz firmie AP BUD dziękujemy za solidne wykonanie i zainstalowanie okien witrażowych, a panu Romanowi za podłączenie instalacji elektrycznej do sterowania oknami uchylnymi.
  14. Chciałbym równocześnie poinformować, że są już fundatorzy na kolejne pięć witraży.  Na stronie internetowej parafii jest podany specjalny numer konta bankowego, dedykowany fundacji witraży. Koszt jednego okna witrażowego to 11.600 zł. http://parafia.zubrzycadolna.pl/nowe-witraze-w-prezbiterium/