30 lipca 2023

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (31.07) – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
    • wtorek (1.08) – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i doktora Kościoła
    • środa (2.08) – wspomnienie św. Euzebiusza z Vercelli oraz św. Piotra Eymarda; w Podwilku odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej o 11:00
    • piątek (4.08) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
    • sobota (5.08) – rocznica poświęcenia rzymskiej bazyliki Najświętszej Maryi Panny
    • niedziela (6.08) – święto Przemienienia Pańskiego; odpust w Jabłonce o 11:30.
  3. Kancelaria parafialna w poniedziałek (31.07) będzie nieczynna.
  4. Piesza Pielgrzymka Góralska wchodzi jutro na Jasną Górę. Msza święta na zakończenie pielgrzymki będzie o 14:30 w Bazylice. Wszystkim, którzy wspierali pielgrzymów swoją modlitwą serdeczne Bóg zapłać.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca od 17:00 będzie Godzina Święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu do cichej adoracji.
  6. Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca w czwartek i w piątek od godz. 17:00. Odwiedziny chorych w piątek od 9:00.
  7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Annie i Marii Wesołek, Katarzynie i Kindze Kowalik, Krzysztofowi Papaj, Monice, Agnieszce, Asi, Anicie i Kamilowi Kidoń i Renacie Janeczek oraz Krystynie Skoczyk, Dominice Gargasz i Grażynie Kasprzak za dołożenie się do ofiary na kwiaty. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z następujących dziesięciu domów: 20b, 20c, 20d, 21a, 21b, 21c, 21d, 21e, 22 i 22a.
  8. Za tydzień niedziela finansowa i składka na inwestycje parafialne.
  9. Na środki transportu dla misjonarzy w ubiegłą niedzielę zostało zebrane 3090 zł i 10 euro. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
  10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Dla dorosłych jest Gość Niedzielny, a dla dzieci Staś, Promyczek Dobra i Mały Gość.
  11. Instytut Rozwoju Orawy zaprasza do nabycia albumu o Zubrzycy Dolnej. Zapisy będą jeszcze dziś po Mszy świętej w salce przy zakrystii.
  12. Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej zaprasza dziś na Święto Borówki.