13 sierpnia 2023

• Pon : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
    • Wt i Ndz : 90i 1200
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (14.08) – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
    • wtorek (15.08) – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; Msze święte tak jak w niedzielę, czyli o 9:00 i 12:00;
      na Mszach świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów
    • środa (16.08) – wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla;
      odpust w Lipnicy Małej o 11:00
    • czwartek (17.08) – święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej
    • sobota (19.08) – wspomnienie św. Jan Eudesa, prezbitera.
  3. Kustosz Sanktuarium w Ludźmierzu zaprasza we wtorek 15 sierpnia o godz. 11:30 na sumę odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej, której będzie przewodniczył nasz Metropolita, arcybiskup Marek Jędraszewski.
  4. Wakacyjny Puchar Orawy w piłce nożnej jest rozgrywany dziś po raz pierwszy w Lipnicy Małej. Biorą w nim udział także młodzi przedstawiciele naszej parafii – życzymy im powodzenia!
  5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Danucie Kowalczyk, Irenie Gargasz, Barbarze Stapińskiej, Małgorzacie Róg, Urszuli Lichosyt, Małgorzacie Karkoszka, Marcie i Annie Kulak, Marii Maj, Marcie Chlebek i Mariuszowi Kozakowi oraz Teresie Pawlak i Agnieszce Kosek za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Dziękuję również za wykoszenie trawy na cmentarzu, parkingach oraz wokół kościoła i plebanii. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z następujących dziesięciu domów: 35a, 37, 37a, 38, 38a, 38b, 39, 39a, 41 i 43.
  6. Serdecznie dziękuję za ofiarę … zł i … euro złożoną z okazji niedzieli finansowej.
  7. Ojciec Władysław wkrótce wyjeżdża do Papui Nowej Gwinei. Chcemy okazać mu wdzięczność za jego długą obecność i posługę kapłańską wśród nas, zwłaszcza w konfesjonale. Dlatego składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby misyjne dla o. Władysława.
  8. Parafialny Dzień Dziękczynienia za owoce ziemi i tegoroczne zbiory będziemy przeżywać w ostatnią niedzielę sierpnia (27.08) na Mszy świętej o godz. 12:00.
  9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Dla dorosłych jest Gość Niedzielny, a w nim między innymi podsumowanie Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Natomiast dla dzieci jest Staś, Promyczek DobraMały Gość.
  10. Książeczkę o rodzinie Ulmów, która ma być wkrótce wyniesiona na ołtarze, zatytułowaną Droga ku świętości, ministranci będą rozprowadzać przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarę.