9 lipca 2023

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • wtorek (12.07) – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
    • środa (13.07) – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
    • czwartek (13.07) – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
    • sobotę (15.07) – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
    • niedziela (16.07) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej – uroczystość odpustowa w naszej parafii.
  3. Gościmy dziś w naszej parafii siostry misjonarki ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, pracujące na misjach w Afryce, gdzie prowadzą ośrodki zdrowia, szpital, hospicjum i przedszkola. Dziękujemy za wypowiedziane świadectwo. Po Mszy świętej siostry zapraszają do misyjnego straganu przed kościołem.
  4. Msze święte w dniu odpustu będą tylko o godz. 9:00, 12:00.  Nie będzie dodatkowej Mszy o 18:00. Kazanie na sumie wygłosi ks. Dariusz Piasecki, który w tym roku prowadził rekolekcje wielkopostne w naszej parafii.
  5. Na sumę zapraszam dzieci do sypania kwiatów, młodzież do niesienia feretronów, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w białych strojach i służbę liturgiczną. Strażaków bardzo proszę o niesienie baldachimu i chorągwi. Proszę  również o obecność pocztu sztandarowego naszej szkoły.
  6. Okazja do spowiedzi przed odpustem będzie w sobotę 8:30 do 10:00.
  7. Mieszkańcom Sołtystwa Dolnego i Górnego dziękujemy za posprzątanie kościoła i terenu wokół niego. Dekorowanie kościoła na odpust będzie w sobotę po Mszy świętej wieczornej.
  8. Koszenie trawy na cmentarzu będzie zaraz po niedzieli, tak by można było później posprzątać groby swoich bliskich przed odpustem.
  9. Próba scholii przed odpustem będzie w piątek o 17:00 w salce przy zakrystii.
  10. Piesza Pielgrzymka Góralska wyruszy w tym roku na Jasną Górę już 42 raz. Grupa Orawska wychodzi w poniedziałek 24 lipca z Zubrzycy Górnej po Mszy o 10:00 z kaplicy św. Antoniego. Wejście na Jasną Górę 31 lipca i Msza na zakończenie o 14:30 w Bazylice. Zapisy w zakrystii po Mszy świętej lub w dniu wyjścia. Koszt udziału to 60 zł od osób do 16 roku życia i 120 zł od pozostałych. Więcej informacji na stronie Facebookowej Grupy Orawskiej. Zachęcam do udziału.
  11. Komitet społeczny „Serce pełne nadziei” dziękuje za ofiary pieniężne dla chorego Olka. Zebrano do puszek 1.530 zł i 5 euro.
  12. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone z okazji niedzieli finansowej. Zebraliśmy … zł i … euro.
  13. Zdjęcia projektów witraży, które będą zamontowane w naszym kościele w prezbiterium, można obejrzeć na naszej stronie internetowej – http://parafia.zubrzycadolna.pl/projekty-witrazy-do-prezbiterium/. Patrząc na ołtarz od strony kościoła po lewej, czyli tam gdzie chrzcielnica, będzie witraż św. Jan Chrzciciela, dalej św. Floriana i św. Stanisława Kazimierczyka, a po prawej w następnej kolejności: bł. Michała Giedroycia, św. Wendelina i św. Józefa. Już teraz serdecznie dziękujemy wszystkim fundatorom witraży za bezinteresowną troskę o piękno naszego kościoła.
  14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Dla dorosłych jest Gość NiedzielnyMisyjne Drogi, a dla dzieci Staś, Promyczek Dobra i Mały Gość.