17 września 2023

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (18.09) – święto św. Stanisława Kostki,
      zakonnika, patrona Polski i młodzieży
    • wtorek (19.09) – wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika
    • środa (20.09) – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon,
      prezbitera i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
    • czwartek (21.09) – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
    • piątek (22.09) – wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej
    • sobota (23.09) – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
  3. Msza święta na Danielkach dziś o godz. 15:00. Poprzedzi ją droga krzyżowa rozpoczynająca się o 12:00 przy kościele w Podwilku.
  4. Dzisiaj Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Łączymy się duchowo z pątnikami z naszej parafii i modlitwą otaczamy wszystkie rodziny.
  5. W  przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej archidiecezji Dzień Modlitwy za Młodzież połączony ze zbiórką do puszek ofiar na cele duszpasterstwa młodzieży w naszym dekanacie i w archidiecezji.
  6. Kandydaci do Bierzmowania z klasy szóstej i siódmej mają pierwsze spotkanie w salce w najbliższy piątek po Mszy świętej. Natomiast w niedzielę na Mszy świętej o godz. 9:00 uroczyście rozpoczną dwuletnie przygotowanie do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
  7. Zakończył się montaż witraży w oknach nad prezbiterium.  Można je obejrzeć z bliska po Mszy świętej. Więcej informacji o witrażach i ich fundatorach w przyszłą niedzielę.
  8. Dziś po Mszy świętej przed kościołem zbiórka pieniędzy, połączona z kiermaszem, przeznaczona na operację i dalsze leczenie Lenki Cholewy. Zachęcam do wsparcia akcji.
  9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Pawłowi Świetlakowi, Jadwidze i Piotrowi Nowakom, Dorocie i Adamowi Zahora, Bernadecie Holla, Anecie Kubacka, Kamili Miętus, Jolancie Węgrzyn, Ewie i Stefanowi Kidoń, Annie Bugajskiej, Paulinie, Grzegorzowi, Krzysiowi i Kasi Kidoniom oraz Henrykowi Kłobuchowi za dołożenie się do ofiary na środki czystości, a wczorajszym nowożeńcom za dekorację kwiatową. W  tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 69a, 69c, 70b, 71, 72, 73a, 73b, 73c, 73d 77. Bardzo dziękuję również za bardzo solidne wyczyszczenie kostki brukowej wokół całego kościoła i przy plebanii.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym można przeczytać wywiad z kard. Grzegorzem Rysiem, między innymi o wypowiedziach papieża na temat Rosji. Dla dzieci jest Promyczek Dobra, StaśMały Gość.