10 września 2023

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • wtorek (12.09) – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
    • środa (13.09)wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
    • czwartek (14.09) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust w Sanktuarium w Mogile
    • piątek (15.09) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Odpust w Orawce o 11:00
    • sobota (16.09) – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
  3. Msza święta na Babiej Górze dziś o godz. 12:00, a przy kaplicy na Furmańcu o godz. 17:00.
  4. W intencji jubilatów przeżywających 50-lecie sakramentu małżeństwa zostanie odprawiona Msza święta w kościele w Jabłonce w sobotę o 11:00.
  5. Odpust na Danielkach będzie w najbliższą sobotę i niedzielę. W sobotę zlot integracyjny jeżdżących na quadach o 11.00 i Msza święta o 12.00, a po niej piknik. Natomiast w niedzielę wyjście na drogę krzyżową spod kościoła w Podwilku o 12.00 i Msza święta plenerowa o 15.00.
  6. Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej jest w przyszłą niedzielę. Wyjazd o godz. 6:30. Zapisy na autobus w zakrystii po Mszy świętej. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcam do wspólnego pielgrzymowania.
  7. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych dziś po Mszy świętej o 9:00, natomiast rodziców kandydatów do Bierzmowania po Mszy o 12:00.
  8. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie w czwartek (14.09) po Mszy świętej do salki przy zakrystii.
  9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Marii Rusnak, Annie, Alicji i Szymonowi Kulak, Agnieszce, Marysi i Zosi Rusnak, Katarzynie Nowak, Dorocie Kowalczyk, Bogusławie Nowak, Jadwidze Piekarczyk i Annie Kucharskiej oraz Katarzynie Piekarczyk, Annie Cichańskiej i Marii Żądło za dołożenie się do ofiary na kwiaty. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 62, 63, 64, 64a, 66a, 67a, 68, 68a, 68b i 68c. Bardzo dziękuję również za wyczyszczenie korytek odpływowych na parkingu kościelnym, a także za wykoszenie trawy na cmentarzu.
  10. Z okazji niedzieli finansowej zebraliśmy … zł, … euro i … dolarów. Serdeczne Bóg zapłać.
  11. Montaż witraży w oknach nad prezbiterium rozpocznie się w najbliższą środę.
  12. Zbiórka pieniędzy, połączona z kiermaszem, przeznaczona na operację i dalsze leczenie Lenki Cholewy będzie w przyszłą niedzielę po Mszach świętych przed kościołem. Zdjęcia dziewczynki, pokazujące skuteczność leczenia, można zobaczyć na tablicy ogłoszeń.
  13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Dla dorosłych: dwumiesięcznik Misyjne Drogi oraz jubileuszowy Gość Niedzielny, w którym – z okazji 100-lecia tygodnika – przeczytamy między innymi o kulisach pracy redakcyjnej, niepublikowane opowieści i ciekawostki oraz znajdziemy dodatek przygotowany na dzisiejszą beatyfikację rodziny Ulmów. Dla dzieci jest wrześniowy numer Promyczka dobra oraz StaśMały Gość.