3 września 2023

1. Msza święta dożynkowa w Zubrzycy Górnej dziś o godz. 11:00. Natomiast przy kaplicy na Furmańcu o 17:00.
    • Pon : 800
    • Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
  3. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • niedziela (3.09) – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
    • poniedziałek (4.09) – wspomnienie błogosławionych męczennic z Nowogródka oraz św. Rozalii; odpust w Podszklu o 11:00
    • czwartek (7.09) – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika
    • piątek (8.09) święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny; błogosławieństwo ziarna do siewu
    • sobota (9.09) – wspomnienie bł. Anieli Salawy oraz św. Piotra Klawera.
  4. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego będzie jutro o godz. 8:00. Zapraszam na nią wszystkich uczniów, przedszkolaków, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.  Nie będzie Mszy świętej o 7:00.
  5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Teresie Kowalczyk, Ewelinie Moniak, Marii Gróbarczyk i Emilce Palenik, Grażynie Holla, Ewelinie Knapczyk, Izabeli Litwiak, Agnieszce, Marysi i Zosi Rusnak oraz Jolancie Gróbarczyk, Irenie Kadłub, Iwonie Stec-Sala i Genowefie Gróbarczyk za dołożenie się do ofiary na kwiaty. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 5757a, 57b, 58a, 58b, 58c, 59, 60, 61 i 61a.
  6. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dziś z okazji niedzieli finansowej.
  7. Bardzo dziękuję inicjatorom pomysłu przebudowy chodnika pod kościołem oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w wykonanie. Dzieciom będzie teraz lepiej przemieszczać się do szkoły na rowerach, a w zimie łatwiej odśnieżać.
  8. Czyszczenie korytek odpływowych na parkingu kościelnym będzie w najbliższą sobotę od godz. 9:00. Zapraszam szczególnie chętnych panów.
  9. Koszenie trawy na cmentarzu jest planowane zaraz po niedzieli. Bardzo proszę, aby porządkowanie grobów swoich bliskich wykonać dopiero po zakończeniu tych prac.
  10. Godzina Święta w pierwszy czwartek miesiąca z wystawieniem Najświętszego Sakramentu do cichej adoracji będzie od 17:00.
  11. Zbiórka ministrantów w czwartek po Mszy świętej.
  12. Rodziców dzieci ze scholi zapraszamy na spotkanie w piątek o 17:00. Próba scholi będzie zaraz po spotkaniu.
  13. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 9:00, natomiast rodziców kandydatów do Bierzmowania z klasy 6 i 7 po Mszy świętej o 12:00.
  14. Msza święta na Babiej Górze w intencji ratowników GOPR i turystów zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę (10.09) o godz. 12:00.
  15. Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w niedzielę 17 września. Wyjazd o godz. 6:30. Zapisy na autobus w zakrystii po Mszy świętej. Serdecznie zachęcam do wspólnego pielgrzymowania.
  16. Ojciec Władysław przesyła pozdrowienia z Papui Nowej Gwinei. Jest już w seminarium w Bomana i od jutra rozpoczyna z dwutygodniowym opóźnieniem zajęcia ze studentami. Polecajmy naszego Misjonarza w swoich modlitwach.
  17. Z okazji 770 rocznicy kanonizacji św. Stanisława Stolica Apostolska udzieliła możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami przez uczestników metropolitalnej pielgrzymki jubileuszowej do Rzymu i Asyżu w dniach 6 – 8 września  oraz przez tych, którzy pozostawszy w kraju w czasie jej trwania nawiedzą miejsca związane ze świętym życiem naszego Patrona, czyli Katedrę na Wawelu lub Sanktuarium męczeństwa św. Stanisława w Krakowie na Skałce.
  18. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer dwumiesięcznika Misyjne Drogi, a w nim o szkolnictwie na misjach. W Gościu Niedzielnym przeczytamy między innymi o duchowych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży. Dla dzieci jest wrześniowy numer Stasia i Małego Gościa.