2 lipca 2023

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (3.07) – święto św. Tomasza, apostoła
    • wtorek (04.07) – rocznica poświęcenia bazyliki metropolitalnej w Krakowie
    • środa (5.07) – wspomnienie św. Antoniego Marii Zaccarii, prezbitera, św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy oraz św. Elżbiety Portugalskiej
    • czwartek (06.07) – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
    • sobota (08.07) – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
  3. Orawska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę wyrusza w środę (5.07) ze skansenu w Zubrzycy. Zapraszam na pożegnanie pielgrzymów i Mszę świętą o godz. 9:00 do kościółka Matki Bożej Śnieżnej w skansenie.
  4. Kancelaria w czwartek i sobotę będzie nieczynna.
  5. Godzina Święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu do cichej adoracji w pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00.
  6. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca od 9:00. Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od 17:00.
  7. Siostry misjonarki ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, pracujące na misjach w Rwandzie, Kongo, Zairze i Kamerunie, gdzie prowadzą ośrodki zdrowia i dożywiania, szpital, hospicjum i przedszkola będą gościć w naszej parafii w przyszłą niedzielę.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła Klaudii Zawiślan, Edycie Lis, Elżbiecie Martyniak, Angelice i Mai Mastela, Jolancie Martyniak, Sylwii Chlebek i Agnieszce Martyniak oraz Danucie Martyniak i Ignacemu Madziarowi za dołożenie się do ofiary na kwiaty.
  9. Generalne sprzątanie przed odpustem przez mieszkańców Sołtystwa Dolnego i Górnego będzie w sobotę (8.07) od godz. 9:00.
  10. Akcja krwiodawstwa jest przeprowadzana dziś w Jabłonce w Orawskim Centrum Kultury od godz. 9:00 do 13:00.
  11. Instytut Rozwoju Orawy zaprasza firmy oraz prywatnych sponsorów do wsparcia inicjatywy wydania albumu o Zubrzycy Dolnej. Więcej informacji na stronie internetowej.
  12. O drodze na ołtarze siostry Łucji – najdłużej żyjącej wizjonerki z Fatimy – możemy przeczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. Zachęcam również do nabycia nowego w naszej parafii czasopisma – dwumiesięcznika Misyjne Drogi. Obecny numer jest poświęcony rodzinom zaangażowanym w działalność misyjną na wszystkich kontynentach. Cena 6 zł. Dla dzieci jest wakacyjny numer Stasia oraz  Promyczek Dobra i Mały Gość.
  13. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Marię Moniak. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…