25 czerwca 2023

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob : 1800
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (26.06) – wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera
    • wtorek (27.06) – wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła oraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy – odpust w Jabłonce o 11:00
    • środa (30.06) – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła
    • czwartek (29.06) – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła
    • piątek (30.06) – wspomnienie świętych pierwszych męczenników Kościoła Rzymskiego
    • sobota (1.07) – wspomnienie św. Ottona, biskupa.
  3. Kustosz Sanktuarium w Ludźmierzu zaprosił naszą parafię na do udziału w czuwaniu wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi w najbliższą sobotę (1.07) o godz. 18.00. W programie Msza święta, a po niej czuwanie modlitewne. O 19:30 przedstawiciele Róż Różańcowych z naszej parafii poprowadzą I część Różańca. Wszystkich serdecznie zachęcam do udziału. Dojazd do sanktuarium indywidualnie. Kancelaria w sobotę będzie nieczynna.
  4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są na Mszy świętej porannej jako dziękczynienie po Komunii świętej, natomiast wieczorem oraz w niedzielę po Mszy świętej o 12:00 podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu.
  5. Nasza schola parafialna na czas wakacji zawiesza swoją działalność. Spotkania będą kontynuowane od września w każdy piątek godzinę przed Mszą świętą wieczorną. Zapraszamy wszystkich, którzy już się zaangażowali. Mile widziane są również nowe osoby. W wakacje schola zaśpiewa jeszcze podczas uroczystości odpustowych.  Próba przed odpustem w piątek 14 lipca o 17:00.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła Joannie Gruszka, Helenie Blaszkiewicz, Sylwii Kubacka, Emilii Mastela i Jadwidze Litwiak oraz Józefowi Bohaczyk, Eugeniuszowi Wykrent, Małgorzacie Zubrzyckiej, Józefowi Wykrent, Irenie Kulak i Wilmie Martyniak za dołożenie się do ofiary na kwiaty. W nadchodzącym tygodniu o czystość w kościele zatroszczą się rodziny z następujących domów: 328, 337, 340, 341, 342, 343, 344 i 345. Przygotowanie kościoła na uroczystości odpustowe powierzamy w tym roku mieszkańcom Sołtystwa Dolnego i Górnego.
  7. W imieniu strażaków składam serdeczne podziękowania za złożoną w ubiegłą niedzielę ofiarę w kwocie 5.503 zł 20 euro i 200 koron czeskich na wsparcie organizacji obchodów stulecia OSP w Zubrzycy Dolnej.
  8. Komitet społeczny „Serce pełne nadziei” zbiera dziś po Mszy świętej ofiary pieniężne do puszek dla 6-letniego Olka, który choruje na jałowy zanik kości udowej.
  9. Wójt Gminy Jabłonka informuje, że zbiórka odpadów wielkogabarytowych i zużytych opon zostanie przeprowadzona w piątek 30 czerwca do godz. 9:00 na boisku „pod Grapą” w Zubrzycy Dolnej. Jest prośba, aby opony układać oddzielnie.
  10. Tama nienawiści” – to tytuł jednego z artykułów Gościa Niedzielnego na temat cierpienia mieszkańców zalanych na Ukrainie miejscowości. Dla dzieci jest już wakacyjny numer Stasia oraz Promyczek Dobra Mały Gość. Zachęcam do lektury.