Dzienne archiwum: 25 listopada 2019

Wyświęcenie nowych ministrantów

W Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata w dniu 24.11.2018r, na Mszy Św. o godz. 9:00 do wspólnoty ministranckiej zostali przyjęci nowi ministranci.

Kandydatów do posługi ministranta przygotowywał już nowy Prezes Służby Liturgicznej Mateusz Bosak, który oficjalnie przejął funkcję po byłym Prezesie Mateuszowi Horniakowi.

Nowi ministranci otrzymali oni od Ks. proboszcza, specjalne błogosławieństwo do pełnienia tej zaszczytnej służby, która jest od wieków Kościołowi potrzebna i przez Kościół ceniona. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to ostatnia niedziela zamykająca rok liturgiczny, przed I niedzielą Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny. W tym dniu w wielu parafiach dokonuje się błogosławieństwa, ustanowienia i przyjęcia nowych ministrantów czy lektorów i innych posługujących w liturgii.

Na zakończenie Mszy Świętej, nowi ministranci otrzymali również legitymacje ministranckie, potwierdzające przynależność do wspólnoty Służby Liturgicznej naszej parafii. Nowym ministrantom życzymy Błogosławieństwa Bożego!