Dzienne archiwum: 30 maja 2021

30 maja 2021

9. Niedziela Zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Gościmy dziś w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego z Krakowa. Dziękujemy bardzo za słowo świadectwa. Po Mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary na Oratorium w Kazembe w Afryce.
  2. W liturgii Kościoła:
    • poniedziałek (31.05)  – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie nabożeństw majowych procesją po Mszy świętej;
    • wtorek (1.06) – wspomnienie św. Justyna, męczennika; z okazji Dnia Dziecka Msza święta w intencji wszystkich dzieci naszej parafii zakończona indywidualnym błogosławieństwem dzieci;
    • środa (2.06) – wspomnienie świętych męczenników Marcelina i Piotra;
    • czwartek (3.06) – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;
    • piątek (4.06) – wspomnienie bł. Michała Giedroycia, zakonnika;
    • sobota (5.06) – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika oraz bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy.
  3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będą na Mszy świętej porannej jako dziękczynienie po Komunii świętej, natomiast wieczorem oraz w niedzielę po Mszy świętej o 900 podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu.
  4. Piesza pielgrzymka Sursum Corda z Zakopanego do Ludźmierza wyruszy w sobotę 5 czerwca. Zapisy na autobus do czwartku (3.06). Cena za przejazd 30 zł. Autobus pojedzie od Zubrzycy Górnej i będzie zabierał pielgrzymów z przystanków.
  5. Spowiedź przed Bożym Ciałem i przed pierwszym piątkiem będzie we wtorek i w środę od godz. 1630. Odwiedziny chorych w piątek od 900.
  6. Msze święte w Boże Ciało tak jak w niedzielę, czyli o 900 i 1200. Procesja do czterech ołtarzy po Mszy o godz. 900. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Serdecznie zapraszam na procesję zarówno w Boże Ciało jak i w czasie oktawy: dzieci do sypania kwiatów, młodzież bierzmowaną do niesienia feretronów, służbę liturgiczną oraz dzieci komunijne i rocznicowe w białych strojach, a kto tylko może niech przyjdzie w stroju regionalnym. Strażaków bardzo proszę o niesienie baldachimu i chorągwi oraz o zapewnienie bezpieczeństwa i utrzymanie porządku na trasie procesji. Składka w tym dniu jest przeznaczona na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.
  7. Ołtarze na Boże Ciało w tym roku przygotowują mieszkańcy z następujących numerów domów: pierwszy ołtarz od 1 do 20, drugi od 21 do 40, trzeci od 41 do 60 i czwarty od 61  do 80. Procesja będzie przebiegać wzdłuż drogi poza rzeką. Od kościoła zejdziemy drogą w dół obok „gazowni”, potem za mostem skręcimy w lewo i pójdziemy aż do mostu przy kapliczce Trójcy Świętej, a następnie chodnikiem wzdłuż drogi głównej z powrotem do kościoła. Ołtarze będą: na placu przy „gazowni”, obok warsztatu rzeźbiarskiego p. Marcina Lichosyta, przy kapliczce Trójcy Świętej i przy zakrystii. Proszę je rozebrać dopiero w piątek przed południem. Serdecznie proszę o uporządkowanie terenu przy swoich posesjach, przy których przebiegać będzie trasa procesji. Zachęcam również do udekorowania swoich domów jako wyraz naszej wiary i czci dla Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
  8. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace stolarskie, szklarskie i elektryczne podjęte przy wykonaniu zabudowy konfesjonału. Nowa słuchalnica została poświęcona przez biskupa Janusza podczas uroczystości Bierzmowania. Mam nadzieję, że wszyscy – nie tylko osoby starsze – odczujemy zdecydowaną poprawę komfortu spowiadania się.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła:  Danucie Świetlak, Małgorzacie Szpak, Halinie Mastela i Marii Kulawiak. Na ten tydzień troskę o kościół powierzamy rodzinom z następujących dziesięciu domów: 176, 176a, 177a, 177b, 178, 178a, 179, 180, 180a i 181. Bardzo proszę o posprzątanie kościoła przed uroczystością Bożego Ciała. W następnym tygodniu zapraszamy mieszkańców z numerów: 182, 183, 183a, 184, 185, 187, 187a, 189, 190 i 190a.
  10. Wczoraj odbyło się spotkanie Rady Parafialnej – szczegóły podam wkrótce. Za tydzień niedziela finansowa i składka na inwestycje parafialne. Za kolejne sprzedane piece akumulacyjne otrzymaliśmy 2.000 zł.
  11. Stowarzyszenie Hospicyjne „Bądźmy Razem” wraz z Kubusiem i jego bliskimi dziękuje za wielką ofiarność finansową. W ubiegłą niedzielę zebrano 13.477 zł i 625 euro na leczenie i rehabilitację chłopca. Bóg zapłać!
  12. Strażacy zapraszają chłopców i dziewczęta na ćwiczenia przed wojewódzkimi zawodami strażackimi dziś na godz. 1500 do remizy. Ćwiczenia odbędą się niezależnie od warunków pogodowych. Mile widziani nowi kandydaci w wieku od 10 do 15 lat.
  13. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym dodatek w postaci broszurki z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i innymi modlitwami. Dla dzieci jest nowy numer Promyczka dobra z balonikiem i Ziarno. Są jeszcze: Mały Gość i Staś. Zachęcam do lektury.
    • Pon, Wt, Śr, Pt, Sob : 1800
    • Czw, Ndz : 900 i  1200