Dzienne archiwum: 26 września 2021

26 września 2021

1. Dzisiaj obchodzimy Archidiecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Po Mszy świętej będzie również możliwość złożenia ofiary do puszek, przeznaczonej na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej diecezji, dekanacie i parafii.
  2. W liturgii Kościoła:
    • poniedziałek (27.09) – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
    • wtorek (28.09) – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
    • środa (29.09) – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, odpust w Zubrzycy Górnej suma o 1100;
    • czwartek (30.09) – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
    • piątek (1.10) – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
    • sobota (2.10) – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
  3. W tym tygodniu przypada 1. piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od 900. Okazja do spowiedzi dla dorosłych w czwartek i w piątek od godz. 1700. Natomiast dzieci i młodzież szkolna od klasy IV do VIII przychodzi na spowiedź w środę od 1345, czyli bezpośrednio po skończonych lekcjach.
  4. Nabożeństwa różańcowe rozpoczniemy w piątek (1.10) po Mszy świętej o godz. 1800. Procesja różańcowa w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 900. W kolejne niedziele Różaniec o godz. 1130. W poniedziałki, środy i piątki nabożeństwo poprowadzą dzieci, a w pozostałe dni przedstawiciele róż różańcowych i innych grup z naszej parafii. Na nabożeństwach różańcowych, tak jak w ubiegłym roku, będziemy polecać Bogu, przez wstawiennictwo Maryi, intencje szczegółowe, które zostaną wywieszone na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
  5. Za tydzień przypada niedziela finansowa i składka na nasze inwestycje parafialne.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Halinie Zubrzyckiej, Marii Kubacka, Joannie Stasik, Ludwinie Gargasz, Jadwidze Stawarz, Danucie Czaja, Paulinie Kowalik, Aleksandrze Kowalik, Janowi Burek i Tomaszowi Stercuła oraz Stanisławowi Gracik i Dorocie Stasik za dołożenie się do ofiary na kwiaty. Na ten tydzień troskę o nasz kościół powierzamy rodzinom z następujących dziesięciu domów: 300, 301, 301a, 302, 302a, 303, 304, 304a, 305 i 307.
  7. W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać między innymi reportaż o Romach, z którymi spotkał się papież Franciszek w czasie pielgrzymki na Słowację. Dla dzieci jest nowy numer Małego Gościa oraz do zabrania karteczki Ziarno z dzisiejszą Ewangelią i ciekawymi zadaniami. Zachęcam do lektury.
    • Pon, Wt  : 700
    • Śr, Czw, Pt, Sob : 1800
    • Ndz : 900 i  1200
  9. Zapowiedzi Przedślubne (Zapowiedź 2)
    Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się

• Tomasz ZUBRZYCKI – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej
      • Urszula GOMBARCZYK – Parafia św. Jadwigi Królowej w Murowanicy

Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.