Dzienne archiwum: 2 kwietnia 2023

• Śr, Czw : 1800
    • Pt : 1800 Liturgia Męki Pańskiej
    • Sob : 2000Wigilia Paschalna
  2. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do symbolicznej „Ciemnicy” i adoracja do godz. 21:00.
  3. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, czyli dwa posiłki lekkie i jeden do sytości. Nawiedzenie Pana Jezusa w Ciemnicy przez cały dzień. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. W zakrystii można zgłaszać dodatkowo osoby, które nie korzystają z wizyty kapłana w pierwszy piątek.
  4. O godz. 15:00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Droga krzyżowa o 17:30, a po niej o 18:00 Liturgia Męki Pańskiej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja przez całą noc i dzień, aż do rozpoczęcia  Wigilii Paschalnej.
  5. O godz. 23:00 adoracji będzie przewodniczyła młodzież, o 24:00 droga krzyżowa poprowadzona przez mężczyzn, a potem adoracja rolami:
    • od 1:00 Sołtystwo Dolne i Górne
    • od 2:00 Rola Sadłowa
    • od 3:00 Rola Ramsowa
    • od 4:00 Rola Rusnakowa
    • od 5:00 Rola Graczowa.
  6. Strażaków proszę o zaciągnięcie honorowej warty przy Grobie Pańskim.
  7. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów o 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 i 13:00.
  8. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20:00 od poświęcenia ognia na zewnątrz kościoła. Na liturgię przynosimy świece oraz wodę do poświecenia we własnych naczyniach.
  9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Rezurekcyjna o 6:00.
  10. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna tylko jutro.
  11. Wieczorne Msze święte od tego tygodnia będą odprawiane o godz. 18:00.
  12. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Tomaszowi Pawlakowi, Krystynie Świetlak, Marzenie Pawlak, Klaudii Pawlikowskiej, Katarzynie Nowak, Paulinie Stec-Sala, Malwinie Szymańskiej-Paś i Katarzynie Pawlak. W  Wielkim Tygodniu troskę o czystość w kościele powierzamy mieszkańcom Roli Sadłowej.
  13. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać o Triduum Paschalnym i o tym, jak najlepiej przygotować się do świętowania tajemnic naszego zbawienia. Dla dzieci jest nowy numer Promyczka Dobra oraz Mały Gość i Staś.
  14. Modlitewne czuwanie w 18. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II do Domu Ojca rozpocznie się dziś o 20:00. O godz. 20:30 odmówimy Różaniec w intencji Ojczyzny, o 21:00 zaśpiewamy Apel Jasnogórski, a potem wysłuchamy kilku nagrań z przemówień św. Jana Pawła II. Czuwanie zakończymy śpiewem „Barki” o godz. 21:37 i błogosławieństwem. Serdecznie zapraszam do udziału.
  15. Składam serdeczne podziękowania ks. Dariuszowi Piaseckiemu za wygłoszone do nas rekolekcje wielkopostne. Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z tego świętego czasu refleksji i nawrócenia oraz przystąpili do sakramentu pojednania. Tradycyjnie dzisiejsza składka jest wyrazem naszej wdzięczności dla rekolekcjonisty za wielkopostną posługę Słowa w naszej parafii i pomoc w duchowym przygotowaniu do świąt. Składka z niedzieli finansowej będzie za tydzień.