Dzienne archiwum: 30 kwietnia 2023

4. Niedziela Wielkanocna

• Pon, Wt, Czw, Pt i Sob : 1800
    • Śr i Ndz : 90i 1200
  2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w całym Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza oraz Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  3. W liturgii Kościoła obchodzimy:
      • poniedziałek (1.05) – wspomnienie św. Józefa rzemieślnika
      • wtorek (2.05) – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
      • środa (3.05) – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski;
        Msze święte o godz. 9:00 i 12:00; nie będzie już w tym dniu Mszy o 18:00
      • czwartek (4.05) –  wspomnienie św. Floriana, męczennika; patrona strażaków
      • piątek (5.05) – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera;
        patrona nadzwyczajnych Eucharystii
      • sobota (6.05) – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba
  4. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny rozpoczniemy jutro po Mszy świętej o godz. 18:00 procesją wokół kościoła. Nabożeństwa w tygodniu będą odprawiane po Mszy świętej o godz. 18:00, a w niedzielę po  Mszy o 12:00. Serdecznie zachęcam do tradycyjnego śpiewania majówek przy kapliczkach. W miarę możliwości czasowych postaram się w niektóre dni przyjechać do Was, żeby się z Wami pomodlić i Was pobłogosławić.
  5. Kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna.
  6. Msza święta w intencji strażaków i ich rodzin będzie w środę (3.05) o 12:00, w przeddzień święta św. Floriana ich Patrona. Na tej Mszy świętej będziemy również dziękować Panu Bogu za 30 lat pracy naszego organisty, pana Grzegorza. W związku z tym nabożeństwo majowe odprawimy po Mszy świętej o 9:00.
  7. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 będzie Godzina Święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu do cichej adoracji. Wyjątkowo w tym dniu nabożeństwo majowe będzie przed Mszą świętą, czyli na zakończenie adoracji.
  8. Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem będzie w czwartek i w piątek od 17:00. Odwiedziny chorych w 1. piątek od godz. 9:00.
  9. Różaniec w intencji Ojczyzny odmówimy w sobotę o godz. 17:30.
  10. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Wilmie Zubrzyckiej, Teresie Zbieżek, Marzenie i Nikodemowi Chełminiak, Brygidzie Dyrda, Halinie Zubrzyckiej, Helenie Cholewa, Anieli Zubrzyckiej, Dorocie Kujawskiej, Marii Zubrzyckiej oraz Stefanowi Kulawiakowi za dołożenie się do ofiary na kwiaty. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 290, 290a, 291, 292, 296, 297, 298, 299, 300 i 301.
  11. Za tydzień niedziela finansowa i składka na nasze inwestycje parafialne.
  12. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać tekst na temat znaczenia modlitwy ofiarowanej w intencji kapłanów. Dla dzieci są jeszcze Staś oraz Mały Gość.
  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Józefa Zubrzyckiego.
  14. Metropolita Krakowski zaprasza wszystkich do udziału w tradycyjnej procesji ku czci św. Stanisława, którego 770. rocznica kanonizacji przypada w tym roku. Procesja wyruszy ze wzgórza Wawelskiego na  Skałkę w niedzielę 14 maja o godz. 9:00.
  15. Sołtys zaprasza w poniedziałek na pogranicze Zubrzycy Dolnej i Podwilka, gdzie zostanie zasadzony „Dąb Czystości” w miejscu zlikwidowanego wysypiska śmieci. Początek o godz. 11:30 przy kapliczce na Furmańcu. Więcej informacji na stronie internetowej sołectwa. https://www.facebook.com/events/764187785237703/?ref=newsfeed
  16. Zbiórka strażaków dziś o godz. 14:00 w remizie OSP. Obecność obowiązkowa.