Dzienne archiwum: 5 lutego 2024

4 lutego 2024

• Pon i Wt : 700
    • Śr, Czw, Pt i Sob: 1700
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • poniedziałek (5.02) – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
    • wtorek (6.02) – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy
    • środa (7.02) – wspomnienie bł. Klary Szczęsnej, dziewicy
    • czwartek (8.02) – wspomnienie św. Hieronima Emilianiego, zakonnika i św. Józefiny Bakhity, dziewicy
    • sobota (10.02) – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
    • niedziela (11.02) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, 32. Światowy Dzień Chorego.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach 40-godzinnego nabożeństwa
    przed Wielkim Postem będzie dziś od 10:00 do 12:00 oraz od 13:00 do 15:00. Na zakończenie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  4. Zmiana tajemnic różańca z Róży śp. Ludmiły Węgrzyn dziś po Mszy świętej o godz. 9:00 w kościele. Zapraszam do wspólnej modlitwy także członków pozostałych róż różańcowych. Mam nadzieję, że zmiana tajemnic i wspólna modlitwa w kościele w pierwszą niedzielę miesiąca powoli stanie się pięknym zwyczajem wszystkich róż różańcowych naszej parafii.
  5. W piątek obchodziliśmy Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji gościmy dziś po raz kolejny w naszej parafii siostry Jadwiżanki Wawelskie. Tym razem siostra Ania przyjechała do nas z postulantkami: Małgosią i Krysią i nowicjuszką Wiktorią. Młode siostry podzielą się z nami świadectwem odkrywania swojego powołania zakonnego.
  6. Ojciec Władysław przesyła podziękowanie Kolędnikom Misyjnym i całej naszej parafii za wsparcie ofiarami pieniężnymi następujących dzieł misyjnych: pomoc w opłaceniu szkoły dla dwóch osób, pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego dla jednej osoby, pomoc w zbudowaniu domu do zamieszkania dla kilku starszych i samotnych osób, które są zdane na siebie. Szczegółowe rozdysponowanie przekazanych ofiar można zobaczyć na stronie internetowej.
  7. Wolontariusze naszej szkoły w ramach akcji Walentynka dla Murzynka będą w przyszłą niedzielę rozprowadzać piernikowe serca, a pozyskane środki zostaną przeznaczone na dalsze potrzeby misyjne ojca Władysława.
  8. Na zakony kontemplacyjne zebraliśmy w Święto Ofiarowania Pańskiego ofiarę  w kwocie 1.480 zł. Bóg zapłać!
  9. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dziś z okazji niedzieli finansowej.
  10. Mieszkańcom Roli Rusnakowej i Graczowej dziękujemy za rozebranie dekoracji świątecznych i posprzątanie kościoła, a Wspólnocie Leśnej za zdemontowanie i uprzątnięcie choinki przy plebanii. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 247f, 248a, 249a, 251, 251a, 252, 255, 255a, 256a i 258.
  11. Rozliczenie pieniędzy zebranych na utrzymanie cmentarza oraz terenu wokół kościoła i plebanii za rok 2023 wygląda następująco:
    • zebrano – 13.146 zł (wpłaciło 328  osób, tj. 4 osoby więcej niż w roku ubiegłym, dodatkowo 1.000 zł od 8 osób z okazji robienia pomnika, czyli w sumie 14.146 zł
    • obcinanie drzew – 1.150 zł
    • koszenie – 5.257,92 zł (więcej o 908,58 zł)
    • naprawa sprzętu – 1.365 zł (więcej o 967 zł)
    • śmieci – 6.045,84 zł (więcej o 433,08 zł)
    • zostało – 327,24 zł
    • stan kasy ogólnej – 5.313,09 zł
  12. Od poniedziałku do soboty będą pobierane podatki w remizie OSP i bardzo bym prosił, aby przy tej okazji – tak jak było do tej pory – składać po 40 zł. Bóg zapłać!
  13. Fundatorom witraży bardzo dziękuję za szybki kontakt. Tekst napisów został już przekazany do pracowni witraży. W minionym tygodniu zgłosiło się trzech nowych fundatorów. Pozostał zatem jeszcze jeden witraż do ufundowania dedykowany bł. Karolinie Kózkównie.
  14. Nasi strażacy proszą o przekazanie 1,5% podatku na OSP Zubrzyca Dolna. Numer KRS i inne dane można znaleźć na kalendarzach strażackich. Serdecznie zachęcam!
  15. Schola parafialna w czasie ferii zimowych nie będzie miała prób w piątki i nie śpiewa w niedzielę na Mszy świętej. Następne spotkanie w piątek zaraz po feriach.
  16. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gość niedzielny doradza dziś jak rozpoznać i rozwinąć własne powołanie. Dla dzieci są Mały Gość, Staś i nowy numer Promyczka Dobra.
  17. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Józef Wykrent. Wieczny odpoczynek racz mu dać , Panie…