Dzienne archiwum: 11 lutego 2024

• Pon i Wt : 700
    • Śr : 70i 1700
    • Czw, Pt i Sob: 1700
  2. Dzisiaj liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Msza święta z udzielaniem sakramentu namaszczenia osobom chorym i starszym jest będzie w czasie rekolekcji wielkopostnych w piątek 22 marca o 11:00.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach 40-godzinnego nabożeństwa
    przed Wielkim Postem dziś od 10:00 do 12:00 oraz od 13:00 do 15:00. Na zakończenie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  4. W Środę Popielcową początek Wielkiego Postu. W tym dniu rozpoczyna się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (12.06). W środę obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, czyli dwa posiłki lekkie i jeden do sytości. Post ten obowiązuje wszystkie osoby pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Na Mszach świętych o 7:00 i 17:00 na znak nawrócenia posypiemy głowy popiołem. Od tego dnia do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  5. Droga krzyżowa w Wielkim Poście będzie odprawiana w piątek o 16:30 i w niedzielę po Mszy świętej o 9:00. Plenerowa droga krzyżowa jest zaplanowana na piątek 15 marca o godz. 16:00. Gorzkie Żale będą w niedzielę o 15:00. Kazania pasyjne wygłosi w tym roku ks. Ks. Bartłomiej Kleszcz, wikariusz z Lipnicy Małej. Za odprawienie drogi krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny.
  6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się tradycyjnie w czwartek przed Niedzielą Palmową. W tym roku poprowadzi je ks. Adam Podbiera, proboszcz parafii św. Józefa w Krakowie na os. Kalinowym. Już dziś podejmijmy modlitwę w intencji owocnego przeżycia rekolekcji.
  7. Zdrapka Wielkopostna jako zachęta i praktyczna pomoc w owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu będzie rozdawana dziś po Mszy świętej. Ofiara składana przy tej okazji w całości zostanie przeznaczona na rzecz ofiar działań wojennych toczących się w różnych rejonach świata jako odpowiedź na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
  8. Wolontariusze naszej szkoły w ramach akcji Walentynka dla Murzynka rozprowadzają dziś piernikowe serca, a pozyskane środki zostaną przeznaczone na potrzeby misyjne ojca Władysława.
  9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Wioletcie Pawlak, Krystynie Świetlak, Tomaszowi Pawlakowi, Annie Pawlikowskiej, Marzenie i Madzi Pawlak, Katarzynie i Zbigniewowi Kałuża, Paulinie i Sebastianowi Stec-Sala oraz Malwinie Paś-Szymańskiej za zakup kwiatów. Dziękuję również za wcześniejszą informację o dniu sprzątania. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 258a, 260, 260a, 263, 265, 266, 268, 270, 270a i 271.
  10. Z okazji niedzieli finansowej zebraliśmy … zł – serdecznie dziękuję!
  11. Mamy już fundatorów na wszystkie szesnaście witraży. Ponieważ zgłosili się kolejni – także spoza naszej parafii – podjęliśmy rozmowy z pracownią Glasini w sprawie przygotowania witraży do okien na frontowej ścianie kościoła, widocznych jedynie z zewnątrz. W witrażach planowane są postacie czterech Ewangelistów. Okna zostaną podświetlone od środka, dzięki czemu postacie świętych będą widoczne także w nocy. Koszt nowych witraży jeszcze nie jest znany.
  12. Parafia św. Marcina w Podwilku organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Maryjnych we Francji i Hiszpanii w dniach od 22 czerwca do 1 lipca br. Koszt 4.190 zł  i 150 euro. Więcej informacji w zakrystii. Zapisy w Podwilku u proboszcza.
  13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gość niedzielny zawiera dziś artykuły poruszające temat handlu ludźmi oraz świadectwa ofiar tego procederu. Jest również Gość Extra w cenie 14 zł poświęcony w całości tematyce wielkopostnej. Dla dzieci są Mały Gość, Staś Promyczka Dobra.