20 września 2020

25. Niedziela Zwykła

 1. Dziś Niedziela Środków Społecznego przekazu. Módlmy się za wszystkich pracujących w mediach o odpowiedzialność w przekazywaniu informacji.
 2. Piesza pielgrzymka na Danielki połączona z drogą krzyżową wyruszy dziś o godz. 1130 spod kościoła św. Marcina w Podwilku. Msza  święta w kaplicy Matki Bożej Siedmiobolesnej o 1500.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy :
  • w poniedziałek (21.09) święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;
  • we wtorek (22.09) wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy;
  • w środę (23.09) wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera;
  • w sobotę (26.09) wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana.
 4. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klasy siódmej „B” będzie w piątek o godz. 1600 w salce przy zakrystii.
 5. Dzieci i młodzież zapraszam na jesienną wycieczkę do Doliny Chochołowskiej w sobotę 26 września. Wyjazd o godz. 800. Zapisy do czwartku włącznie. Więcej informacji na stronie internetowej.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Troskę o naszą świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom od numeru 281 do 290. Dziękuję również za wykoszenie trawy wokół kościoła i plebanii oraz na cmentarzu, a strażakom za usunięcie brudnych plam z drogi przy kościele.
 7. Wczoraj przy remizie OSP Zubrzyca Dolna został wystawiony specjalny kosz w kształcie serca, do którego można wrzucać plastikowe zakrętki na rzecz chorej Leny Cholewy. Wszystkim pomysłodawcom, sponsorom i wykonawcom oraz każdemu, kto czynnie wspiera tę akcję serdeczne Bóg zapłać!
 8. Pragnę poinformować, że za dwa grzejniki akumulacyjne, które stały nieużywane w naszym kościele otrzymaliśmy 2.000 zł.
 9. Msze święte wieczorne od października – tak jak to było już sygnalizowane po spotkaniu z Radą Parafialną – będą zawsze o godz. 1800. Nie będzie zmiany w okresie jesienno-zimowym na godz. 1700.
 10. Media społecznościowe są jak fala powodziowa, niosąca ze sobą wszystko: skarby i śmieci, prawdę i fałsz – dzisiaj w Gościu Niedzielnym o wolności słowa, która często zapomina o odpowiedzialności za słowo. Ponadto rozmowa z autorem książki „Życie po śmierci” na temat tzw. śmierci klinicznej. Dla dzieci natomiast jest miesięcznik Promyczek Dobra. Serdecznie zachęcam do nabycia i lektury.
 11. Msze Święte w tym tygodniu będą:
  • Pon, Wt, Śr : 700
  • Czw, Pt, Sob : 1800
  • Ndz : 900 i 1200