Dzienne archiwum: 11 lipca 2021

11 lipca 2021

1. Nowenna przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego rozpoczyna się od dzisiejszej niedzieli i potrwa do 11 września. Na każdy dzień tygodnia zostały przygotowane cytaty Sługi Bożego, które można wykorzystać do podjęcia krótkiej refleksji. Można je znaleźć na naszej stronie internetowej. Zachęcam do skorzystania.
  2. W liturgii Kościoła:
    • niedziela (11.07) – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
    • poniedziałek (12.07) – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
    • wtorek (13.07) – wspomnienie świętych pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta;
    • środa (14.07) – wspomnienie św. Kamila de Lellis, prezbitera i św. Henryka;
    • czwartek (15.07) – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
    • piątek (16.07) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, Matki Bożej Szkaplerznej – nasz odpust parafialny;
    • niedziela (18.07) – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.
  3. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Karolowi Zubrzyckiemu, Izie i Ewie Myrda, Jadwidze i Darii Waksmundzkiej, Wandzie Ślusarczyk, Renacie Kulawiak oraz Annie Kulawiak za dołożenie się do ofiary na kwiaty. W najbliższym tygodniu o czystość i porządek w kościele na odpust i niedzielę zatroszczą się rodziny z Roli Ramsowej. Sprzątanie kościoła w środku i na zewnątrz wraz z plewieniem i czyszczeniem kostki będzie we wtorek od godz. 1600. Natomiast przygotowanie i ubieranie  kościoła w czwartek o 900.
  4. Msze święte w dniu odpustu zostaną odprawione o godz. 900, 1200 i 1800. Kazanie na sumie o 1200wygłosi ks. Władysław Madziar. Składkę w tym dniu ofiarujemy na potrzeby naszego rodaka-misjonarza. Na sumę zapraszam dzieci do sypania kwiatów, młodzież do niesienia feretronów, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w białych strojach i służbę liturgiczną. Strażaków bardzo proszę o niesienie baldachimu i chorągwi. Proszę  również o obecność pocztu sztandarowego naszej szkoły.
  5. Panie z Koła Gospodyń zapraszają po sumie odpustowej wszystkich mieszkańców i gości na darmowy poczęstunek koło kościoła – oferują przekąski domowe, swojskie i regionalne.
  6. Okazja do spowiedzi przed odpustem będzie od poniedziałku do czwartku w godzinach od 1700 do 1800. Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza przed odpustem w poniedziałek o 1800.
  7. W ubiegłą niedzielę na nasze inwestycje parafialne zebraliśmy … zł i … euro. Bóg zapłać za Waszą hojność! Dziękuję również rodzinie ze Stanów Zjednoczonych za ofiarę … zł złożoną na budowę podjazdu dla niepełnosprawnych.
  8. Zarząd OSP Zubrzyca Dolna zaprasza dzieci wraz z rodzicami na zapisy do dziecięcej drużyny pożarniczej dla dzieci do lat 12. Zapisy oraz ćwiczenia młodzieżowej drużyny pożarniczej odbędą się dzisiaj (11.07) o godz. 1500 w ogrodzie u państwa Wierzbiaków.
  9. Wyjazd na wycieczkę do Krakowa będzie we wtorek 13 lipca o 900. Zapisanych uczestników wycieczki autobus będzie zabierał z przystanków, jadąc od strony Zubrzycy Górnej w stronę Jabłonki. Niestety nie ma już wolnych miejsc.
  10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym między innymi o tym czy Polska powinna ustąpić wobec izraelskich roszczeń o mienie bezspadkowe oraz kontynuacja wakacyjnego cyklu o miejscach, w których polscy świeci i błogosławieni odchodzili do nieba. Dla dzieci jest specjalne wakacyjne wydanie Stasia, w którym najmłodsi czytelnicy znajdą wiele zagadek, łamigłówek, krzyżówek i rebusów. Zachęcam do lektury.
  11. Na tablicy ogłoszeń można się zapoznać z zaproszeniem wojewody małopolskiego do skorzystania z mobilnych punktów szczepień, które w niedzielę 18 lipca br. będą zlokalizowane  przy sześciu podhalańskich parafiach m. in. przy parafii św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej.
    • Pon, Wt : 700
    • Śr, Czw, Sob : 1800
    • Pt : 90, 1200, 1800
    • Ndz : 900 i  1200
  13. Zapowiedzi Przedślubne (Zapowiedź 3)
    Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w najbliższym czasie przygotowują się

• Rafał WOJTYCZKO – Parafia NMP Matki Kościoła w Rdzawce
      • Kinga KULAWIAK – Parafia MB Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej

Jeśli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego wyżej wymienionych osób, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa polecajmy w naszych modlitwach.

NOWENNA PRZED BEATYFIKACJĄ CZCIGODNEGO SŁUGI BOŻEGO KARD. S. WYSZYŃSKIEGO

Umiłowani Siostry i Bracia!

Przybywając w pielgrzymce do Ojczyzny w 1983 roku, święty Jan Paweł II Wielki skierował pierwsze swoje kroki do grobu Prymasa Tysiąclecia i tam – w Archikatedrze św. Jana w Warszawie – sprawował pierwszą na polskiej ziemi Eucharystię, którą ofiarował w jego intencji. Już wtedy, mając na uwadze zasługi, jakie względem Kościoła i Narodu polskiego miał Czcigodny Sługa Boży, mówił: „Odprawiam [Mszę świętą] za duszę śp. Stefana kardynała [Wyszyńskiego], ale łączę tę Najświętszą Ofiarę z głębokim dziękczynieniem”. Na koniec homilii Ojciec Święty dodał: Czytaj dalej