Dzienne archiwum: 9 października 2022

9 październik 2022

• Pon, Wt, Śr, Czw, Pt i Sob : 1700
    • Ndz : 900,1200 i o 1600 różaniec
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy:
    • niedziela (09.10) – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
    • wtorek (11.10) – wspomnienie św. Jana XXIII papieża
    • środa (12.10) – wspomnienie bł. Jana Beyzyna, prezbitera
    • czwartek (13.10) – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
    • piątek (14.10) – wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika
                            oraz św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy i zakonnicy
    • sobota (15.10) – wspomnienie św. Teresy od Jezusa,
                                            dziewicy i doktora Kościoła
  3. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie po Mszy świętej o godz. 17:00, a w niedzielę o  16:00. Procesja różańcowa dziś po Mszy świętej o godz. 9:00. W piątek (14.10) z okazji Dnia Edukacji Narodowej modlitwa różańcowa w intencji nauczycieli.
  4. Wyjazd na przedstawienie do Myślenic dziś o godz. 16:00. Autobus będzie zabierał uczestników z przystanków, jadąc od strony Zubrzycy Górnej.
  5. Wyjazd na dzień skupienia dla kandydatów do Bierzmowania z klasy 7 i 8 jest jutro (10.10) o godz. 8:30 spod szkoły.
  6. Kancelaria parafialna jutro (10.10) będzie nieczynna.
  7. Zbiórka ministrantów w najbliższy czwartek po Mszy świętej i nabożeństwie różańcowym.
  8. W przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, umożliwiający kształcenie młodzieży z niezamożnych rodzin.
  9. Z okazji Dnia Papieskiego w kościele w Orawce po Mszy świętej o godz. 10:30 koncert organowy z recytacją poezji orawskiej ku czci św. Jana Pawła II. Natomiast w kościele w Podsarniu spektakl o św. Bracie Albercie o godz. 15:00.
  10. Nasza parafia została zaproszona na nowennę do św. Jana Pawła II do Podsarnia w czwartek 20 października o godz. 17.00. Zapisy na autobus do przyszłej niedzieli.
  11. Dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: Anicie Kidoń, Renacie Janeczek, Justynie Holla, Marii i Marioli Janeczek, Helenie Holla, Eugenii Kidoń, Marii Kidoń, Katarzynie Spytkowskiej, Annie Gargasz oraz Karolinie, Martynie i Antosi Kulawiak. Na ten tydzień troskę o czystość w kościele powierzamy mieszkańcom z następujących domów: 22, 22a, 23, 24, 24a, 27a, 28a, 30a, 31 i 32a.
  12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę … zł i … euro złożoną z okazji niedzieli finansowej.
  13. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na tekst, będący odpowiedzią na akcję, której celem jest przekonywanie uczniów i rodziców do rezygnowania z lekcji religii. Dla dzieci jest nowy numer Promyczka Dobra. Zachęcam do lektury.